RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Wilki zagryzły niemal całe stado danieli [WIDEO]

Wilki zagryzły w sumie 8 sztuk  (fot. Shutterstock; Youtube)
Wilki zagryzły w sumie 8 sztuk (fot. Shutterstock; Youtube)

Wilki wdarły się na teren prywatnej hodowli danieli w Rudawce w gminie Bircza. Zagryzły prawie całe stado. Napaść przeżył jeden byk i dwa cielaki.

Ataków jest coraz więcej. Minister chce odstrzału wilków

W Niemczech pojawia się coraz więcej głosów za kontrolowanym odstrzałem wilków. Powodem jest rosnąca liczba ataków na zwierzęta hodowlane.

zobacz więcej

O sytuacji, do której doszło w nocy z 22 na 23 października, pisze portal swiatrolnika.info. Wilki wdarły się na teren prywatnej hodowli danieli w Rudawce w gminie Bircza. Drapieżniki sforsowały odgrodzenie przedostając się pod siatką.

Właściciel hodowli Janusz Napora, cytowany przez portal, opowiada, że słyszał w nocy ujadanie psów, ale często tak bywa i nie domyślił się, że może dziać się coś złego.

Skalę zniszczeń odkrył rano. Wilki zagryzły w sumie 8 sztuk – daniele, łanie, prawdopodobnie ciężarne i cielaki. – Wybronił się tylko byk, a dwa cielaki przeżyły tylko dlatego, że coś wilki spłoszyło. Jestem zły na ekologów, domagających się bezwarunkowej ochrony gatunkowej wilka i oczekuję od właściwych władz wydania zezwolenia na odstrzał – ocenił Napora cytowany przez portal swiatrolnika.info. Wójt gminy Bircza Grzegorz Gągola twierdzi, że władze gminy już pół roku temu interweniowały w Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska informując o powtarzających się atakach wilków.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej