RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Albańczycy rzucali butelkami, FIFA ukarała Polaków

Bez polskich kibiców w Andorze (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)
Bez polskich kibiców w Andorze (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

Międzynarodowa Federacja Piłkarska ukarała Polski Związek Piłki Nożnej za zachowanie kibiców podczas rozegranego 12 października w Tiranie meczu z Albanią (1:0). Polscy fani nie obejrzą w Andorze kolejnego spotkania w eliminacjach mistrzostw świata 2022.

Zajścia po el clasico. Kibice nie chcieli wypuścić Koemana z Camp Nou

FC Barcelona w niedzielę potępiła „gwałtowne i pogardliwe akty”, jakie spotkały jej trenera Ronalda Koemana, kiedy opuszczał stadion Camp Nou po...

zobacz więcej

– Komisja Dyscyplinarna FIFA po analizie raportu delegata zdecydowała o nałożeniu kary 50 tys. franków szwajcarskich i zakazu wyjazdu polskich kibiców na najbliższy mecz eliminacji mistrzostw świata z Andorą. Powodem rzucanie przez polskich kibiców różnymi przedmiotami w stronę albańskich kibiców – poinformował rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.

Wyjazdowe spotkanie z Andorą odbędzie się 12 listopada o godz. 20.45.

Bramkę w meczu w Tiranie strzelił w 77. minucie Karol Świderski. Po tym golu spotkanie zostało przerwane (kibice gospodarzy obrzucali przedmiotami cieszących się z gola biało-czerwonych) i wznowione po około 20 minutach.

Wcześniej poinformowano o karach FIFA nałożonych na albańską federację, tj. grzywna w wysokości 150 tys. franków szwajcarskich i zamknięcie stadionu na mecz u siebie z Andorą w ostatniej kolejce.

Albańczycy bez publiczności zagrają 15 listopada.

Po ośmiu z 10 kolejek Anglia jest liderem grupy I z 20 punktami. Polska zajmuje drugie miejsce z 17, a trzecia jest Albania – 15. Do turnieju w Katarze zakwalifikuje się zespół z pierwszego miejsca, a ten z drugiego wystąpi w barażach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej