RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Nad Polską wyż z centrum kontynentu. Prognoza na koniec października

Prognoza pogody: od poniedziałku do niedzieli | 25 – 31 października (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)
Prognoza pogody: od poniedziałku do niedzieli | 25 – 31 października (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)

Pogodę w Polsce w ostatnim tygodniu października kształtował będzie wyż znad Środkowej Europy – informują synoptycy IMGW, którzy w poniedziałek opublikowali synoptyczną prognozę obowiązującą do końca października. Do soboty zapowiada się ładna i słoneczna pogoda, jedynie we wtorek na północy przejściowo zachmurzy się i tam miejscami popada przelotny deszcz. Zmiennymi warunkami zaskoczyć może jeszcze końcówka miesiąca.

„Wyż syberyjski pokaże swoją siłę”. Prognoza długoterminowa: listopad 2021 – luty 2022

Jak będzie wyglądała tegoroczna zima? Wiele wskazuje na to, że najchłodniejszy okres rozpocznie się w styczniu 2022 r. IMGW opublikowało...

zobacz więcej

Poniedziałek w całym kraju będzie pogodny. Po mroźnym poranku, w ciągu dnia na termometrach zobaczymy od 10, 12 st. na północy i wschodzie do 14 na pozostałym obszarze; w kotlinach karpackich około 11 st.

Wiatr słaby i umiarkowany w Sudetach oraz na Pomorzu okresami porywisty, z kierunków południowych. W nocy będzie na ogół pogodnie. Od 1 st. na wschodzie do 6 na zachodzie. Na krańcach wschodnich nad ranem możliwy przygruntowy przymrozek do -3 st.

Pogodowa mapa Polski – wtorek 26 października


Wtorek na przeważającym obszarze Polski będzie pogodny, jedynie na północnym zachodzie kraju wzrost zachmurzenia i tam przejściowo pojawią się przelotne opady deszczu. W najcieplejszym momencie dnia temperatura wyniesie od 10, 12 st. na wschodzie do 13, 14 na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, tylko nad morzem porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

Źródło: IMGW-PIB

W nocy meteorolodzy IMGW nie przewidują już przymrozków.

Od środy do soboty zrobi się zdecydowanie cieplej, szczególnie na południowym zachodzie, gdzie temperatura powietrza wzrośnie do około 17 st. Chłodniej będzie natomiast na północnym wschodzie, około 12 st. Słońca nie zabraknie w całym kraju.

Źródło: IMGW-PIB
Wiatr będzie słaby i umiarkowany, jedynie w ciągu dnia okresami porywisty, z kierunków południowych.

Prognoza długoterminowa


W niedzielę zmiana pogody. Zaczniemy dostawać się pod wpływ niżu i frontu atmosferycznego. Na zachodzie pojawią się opady deszczu, których strefa będzie przemieszczała się na wschód. Nadal stosunkowo ciepło.

W ciągu dnia temperatura maksymalna powietrza wyniesie od około 12 st. na północnym zachodzie kraju do 17 na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków południowych.

Zobacz także: Do Polski „zajrzała zima”. Pomiary w szczycie pokazały 35 stopni mrozu

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej