RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Kopniakiem wybił szybę w tramwaju. Odpowie też za inne wybryki [WIDEO]

Został zatrzymany (fot. KMP w Gorzowie Wielkopolskim)
Został zatrzymany (fot. KMP w Gorzowie Wielkopolskim)

Policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymali mężczyznę, który awanturował się w tramwaju i wybił nogą szybę. Wizerunek podejrzanego został zarejestrowany przez kamery monitoringu.

Makabryczne zderzenie ciągnika rolniczego z passatem. Kierowca zginął na miejscu

Policja bada okoliczności tragicznego wypadku w Bedlnie (woj. Łódzkie), w którym zginął 38-letni mężczyzna. Ofiara to kierowca osobowego passata,...

zobacz więcej

Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia, za które grozi do pięciu lat więzienia; przyznał się. Nie był jednak w stanie wytłumaczyć swojego zachowania. Do sądu trafi także wniosek w związku ze spożywaniem alkoholu i zakłócaniem porządku publicznego w tramwaju.

Na przekazanym policji zapisie wideo doskonale widać wizerunek sprawcy. Materiał trafił do kryminalnych z pierwszego komisariatu, którzy po kilku dniach zatrzymali 28-latka.

Funkcjonariusze ustalili też, że ten sam mężczyzna innego dnia wskoczył na maskę auta i zniszczył ją przy jednym z przejść dla pieszych.

16 października gorzowscy policjanci przyjęli zawiadomienie od MZK o zniszczeniu drzwi w nowym tramwaju PESA. Na zapisie z monitoringu widać, jak jeden z pasażerów stojący z puszką zaczyna gestykulować, a następnie z impetem kopie w szybę, która rozpada się na drobne kawałki. Po tym drzwi się otwierają, a mężczyzna opuszcza pojazd. Wstępna wycena naprawy to nie mniej niż 5 tys. zł.

28-latek jest także podejrzany o inny wybryk chuligański i zniszczenie mienia. Pod koniec września kobieta zgłosiła policji, że kiedy jechała swoim autem i zatrzymała się przed sygnalizacją świetlną u zbiegu na maskę jej auta wskoczył agresywny mężczyzna. Wyrwał wycieraczkę, zniszczył maskę i odszedł. Właścicielka straty wyceniła na prawie 5 tys. zł.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej