RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Bójka i chaos w lokalu wyborczym PO. Na miejsce wezwano policję

W czasie wyborów władz wewnętrznych Platformy Obywatelskiej miała miejsca bójka między działaczami ugrupowania. – Podczas głosowania doszło do szarpaniny, w której poszkodowana została jedna osoba – potwierdził w TVP Info przewodniczący komisji wyborczej w Oleśnicy Damian Siedlecki. To on na miejsce zamieszania wezwał policję. Lokalne media informują, że jeden z uczestników bójki zgłosił się do szpitala na obdukcję.

Polityk KO ostro o Tusku. Cytuje gorzkie słowa Schetyny

Donald Tusk po powrocie do polskiej polityki nie przejawia chęci współpracy z Grzegorzem Schetyną. Jak donosi „Wprost”, to przez Tuska „Schet” nie...

zobacz więcej

Wybory w PO odbywały się w sobotę w 240 biurach partii w całej Polsce. Uwagę przykuwa jednak głosowanie w jednym z lokali na Dolnym Śląsku.

Rękoczyny na wyborach w PO


Dwie godziny przed zamknięciem lokalu doszło do sprzeczki w sprawie prawomocności głosowania jednego z członków PO. Słowna utarczka skończyła się rękoczynami – wynika z relacji portalu olesnica24.com.

Wojciech Paszkowski, który ostatecznie wygrał wybory na szefa PO w powiecie, przekazał po incydencie, że jeden z członków komisji go zaatakował. Chodzi o Andrzeja Sowę – wskazuje serwis i dodaje, że Sowa zgłosił się do szpitala na obdukcję.

– Podczas głosowania doszło do incydentu, szarpaniny, w której poszkodowana została jedna osoba – powiedział TVP Info przewodniczący komisji wyborczej Damian Siedlecki. – Doszło na pewno do potyczki słownej, bo to potwierdzają obie strony. Reszta będzie wyjaśniana – komentuje z kolei rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy asp. Bernadeta Pytel.

Szefem dolnośląskiej PO został Michał Jaros, który pokonał kandydata popieranego przez Donalda Tuska – Romana Szełemeja.

Więcej o wynikach wyborów w PO pisaliśmy tu: Tusk nie miał z kim, ale jego ludzie przegrali. Oficjalne wyniki wyborów w PO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej