RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Zobacz, gdzie popłyną pieniądze. Hasztag #PolskiŁad zalał media społecznościowe

Premier Mateusz Morawiecki o Polskim Ładzie (fot. EPA/STEPHANIE LECOCQ, PAP/EPA)
Premier Mateusz Morawiecki o Polskim Ładzie (fot. EPA/STEPHANIE LECOCQ, PAP/EPA)

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział największy od lat Program Inwestycji Strategicznych. „Warszawa otrzyma 149 mln zł m.in. na budowę wiaduktu, przedszkoli i dróg” – piszą politycy PiS ze stolicy. „A ponad miliard trafi do zachodniopomorskich samorządów” – odpowiadają ci ze Szczecina, a pochodzący z Rzeszowa chwalą się kwotą 1,7 mld dla Podkarpacia. Posłowie Zjednoczonej Prawicy przekonują, że to gigantyczny skok inwestycyjny, na którym skorzystają zwykli Polacy. Wyliczenia, zdjęcia i grafiki zalewają sieć.

Premier o miliardach dla samorządów. „Największy taki program przez ostatnie 30 lat”

Część rządowego Programu „Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych” – jest odpowiedzią na kryzys spowodowany epidemią, to powyżej 23 mld zł;...

zobacz więcej

– Część rządowego Programu „Polski Ład”, czyli Program Inwestycji Strategicznych jest odpowiedzią na kryzys spowodowany epidemią. To powyżej 23 mld zł. To program jedyny i największy taki przez ostatnie 30 lat – powiedział premier Mateusz Morawiecki w Nidzicy.

– Rządowy program Polski Ład jest przede wszystkim dobrą, mocną odpowiedzią na kryzys. Jest propozycją wyjścia z tych tarapatów, w które wpadł cały świat wraz z pandemią COVID-19 – zapewniał szef rządu.

„Ponad 97 proc. samorządów otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu #PolskiŁad na kwotę ponad 23 miliardów złotych” – zaznaczyła w sieci posłanka PiS Anna Kwiecień.

Merkel „ucieka” jak Tusk. „W UE zaczyna się potężny kryzys. Są trzy powody”

Angela Merkel po latach oddaje funkcję kanclerza Niemiec. – Ucieka jak Donald Tusk do Brukseli – komentuje posłanka PiS Anna Kwiecień i przypomina...

zobacz więcej

„Warszawa otrzyma 149 mln z funduszu #PolskiŁad. Uwzględniono wszystkie jej wnioski” – dodał Sebastian Kaleta. Wiceminister sprawiedliwości startujący do Sejmu z list w stolicy zaznaczył, że „wyremontowane będą wiadukty na Paryskiej (114 mln), zbudowane będzie przedszkole na Gilarskiej (30 mln) i uwzględniono też wniosek o budowę dróg na Białołęce (5 mln)”.

Samorządowcy PiS z całej Polski przekonują, że każdy z ich regionów został uwzględniony i może liczyć na duże sumy. „Prawie 250 wniosków JST na ponad 1,7 mld zł na Podkarpacie” – napisał wybrany z Rzeszowa Krzysztof Sobolewski (PiS).

„Byłem w samorządzie 14 lat i mogę z pełną odpowiedzialnością mówić, że #PolskiŁad to historyczne i ogromne wsparcie samorządów” – komentuje poseł PiS Przemysław Drabek z Bielsko–Białej.

Jak przekonują, do Polski „popłyną potężne pieniądze”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej