RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Wawrzyk: Tusk przypisuje sobie sukcesy Morawieckiego

„Jak się nie ma własnych sukcesów, to trzeba korzystać z innych” (fot. PAP/Tomasz Gzell)
„Jak się nie ma własnych sukcesów, to trzeba korzystać z innych” (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Kiedy okazało się, że premier Morawiecki po rozmowach z przywódcami był pewien, że te pieniądze dostaniemy, to Donald Tusk przypisuje sobie sukcesy premiera Morawieckiego – komentuje wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk.

UE powinna wypłacić pieniądze Polsce? Zaskakujące, jak odpowiedzieli wyborcy PO

Blisko połowa badanych jest zdania, że Unia Europejska powinna wypłacić Polsce pieniądze z Funduszu Odbudowy, mimo zastrzeżeń związanych z...

zobacz więcej

Wiceszef polskiej dyplomacji w RMF FM był pytany o to, jaką rolę odegrał Donald Tusk w sprawie unijnych funduszy i negocjacji związanych z Funduszem Odbudowy.

– Jeszcze kilka tygodni temu twierdził, że żadnych pieniędzy nie dostaniemy. Kiedy okazało się, że premier Morawiecki po rozmowach z przywódcami był pewien, że te pieniądze dostaniemy, to Donald Tusk przypisuje sobie sukcesy premiera Morawieckiego – odpowiedział wiceminister. – Jak się nie ma własnych sukcesów, to trzeba korzystać z innych – skwitował.

Odnosząc się do wpisu Tuska na Twitterze, gdzie przewodniczący PO chwalił się rozmowami z przywódcami państw UE, Wawrzyk komentował, że „Tusk został złapany za rękę, że napisał nieprawdę”.

Premier o miliardach dla samorządów. „Największy taki program przez ostatnie 30 lat”

Część rządowego Programu „Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych” – jest odpowiedzią na kryzys spowodowany epidemią, to powyżej 23 mld zł;...

zobacz więcej

– Wymienił Słowenię jako kraj, który jest zaniepokojony tym, co się dzieje w Polsce. Premier tego kraju wielokrotnie powtarzał, że w tym sporze Polska ma rację i tutaj nie ma żadnego z jego punktu widzenia dylematu, po której stronie stanąć. Widać, że ten tweet nie oddawał rzeczywistości – ocenił.

Wawrzyk o Turowie i sporze z Czechami


Wawrzyk był też pytany o to, kiedy zostaną wznowione rozmowy z Czechami w sprawie kopalni Turów. – Myślę, że jest to kwestia najbliższych dni, najwyżej dwóch tygodni, kiedy te rozmowy zostaną wznowione – oświadczył wiceszef MSZ.

Dodał, „że już pojawił się sygnał ze strony (czeskiego) ministerstwa środowiska – bo ten temat u nas i w Czechach prowadzi ministerstwo środowiska – że chcą wrócić do rozmów”.

Wawrzyk podkreślił, że Czesi chcieli zgłosić dodatkowe żądania, podczas gdy umowa była już wynegocjowana. – Ona cały czas jest na stole, więc możemy w każdej chwili do tego wrócić – podkreślił wiceminister.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej