RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Eksplozja w uniwersyteckim laboratorium. Dwie osoby zginęły, wiele rannych [WIDEO]

Tożsamość ofiar śmiertelnych wypadku nie jest znana (fot. Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)
Tożsamość ofiar śmiertelnych wypadku nie jest znana (fot. Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Dwie osoby zginęły, a co najmniej dziewięć zostało rannych w wyniku eksplozji, do której doszło w laboratorium na Uniwersytecie Lotnictwa i Astronautyki w Nankinie na wschodzie Chin - poinformowały państwowe media w poniedziałek. Tożsamość ofiar śmiertelnych wypadku nie jest znana.

Samolot uderzył w dom. Są ofiary

Dwie osoby zginęły po tym, jak w niedzielę mały samolot uderzył w dom na północnym wschodzie stanu Winsconsin w USA. Wszyscy obecni na pokładzie...

zobacz więcej

Do eksplozji w uniwersyteckiej pracowni doszło w niedzielę po południu. Tamtejsze służby wszczęły śledztwo dotyczące przyczyn wybuchu – przekazała telewizja CCTV.

Nankin jest głównym ośrodkiem akademickim w Chinach, który przyciąga wielu zagranicznych studentów. Według strony internetowej uczelni na zajęcia zapisanych było tam ponad 1 tys. studentów zza granicy, jednak nie wiadomo, ilu z nich zostało na uczelni po wprowadzeniu przez Chiny restrykcji związanych z COVID-19.

Chiny starają się zdobyć pozycję głównego gracza na światowym rynku lotniczym i lotów w kosmos, m.in. poprzez budowę pasażerskich samolotów odrzutowych - podaje AP.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej