RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Będą ograniczenia na cmentarzach? Wiceminister zdrowia o szczegółach

Do 1 listopada został tydzień (fot. Artur Widak/NurPhoto/Getty Images)
Do 1 listopada został tydzień (fot. Artur Widak/NurPhoto/Getty Images)

Na dzień dzisiejszy nie przewidujemy żadnych ograniczeń na święta 1-2 listopada – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, pytany o ewentualne obostrzenia epidemiczne na uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny.

Nowy wariant koronawirusa na Białorusi. „Potrzebuje minuty, dwóch”

Ministerstwo zdrowia Białorusi przekazało, że w kraju odnotowano przypadki zakażenia koronawirusem w nowym wariancie Delta Light. Według...

zobacz więcej

Kraska był pytany w Programie 1 Polskiego Radia, czy rząd planuje obostrzenia na czas świąt 1-2 listopada w całym kraju lub w regionach z największą liczbą zachorowań.

– Na dzień dzisiejszy nie przewidujemy żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o 1-2 listopada – przekazał. Podkreślił też, że resort zdrowia będzie apelować o przestrzeganie zasad dystans-dezynfekcja-maseczka.

Podobnie zapewniał minister zdrowia Adam Niedzielski. Oświadczył, że cmentarze w czasie nadchodzących świąt pozostaną otwarte. – Tutaj nie będzie żadnego zaskakiwania, chociaż sytuacja jest o tyle dynamiczna, że przyrost, jaki mamy w ciągu ostatnich dwóch dni, jest zdecydowanie poza prognozą, która przygotowaliśmy – przyznał minister.

W 2020 r. w związku ze stanem pandemii rząd postanowił zamknąć cmentarze w dniach 31 października – 2 listopada.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej