RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Polityk KO ostro o Tusku. Cytuje gorzkie słowa Schetyny

„Donald Tusk zatrzymał się mentalnie w 2014 r.” miał powiedzieć Grzegorz Schetyna (fot. PAP/Radek Pietruszka)
„Donald Tusk zatrzymał się mentalnie w 2014 r.” miał powiedzieć Grzegorz Schetyna (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Donald Tusk po powrocie do polskiej polityki nie przejawia chęci współpracy z Grzegorzem Schetyną. Jak donosi „Wprost”, to przez Tuska „Schet” nie startował na szefa struktur PO na Dolnym Śląsku.

Nowy sondaż. Zmiana poparcia dla PiS i Platformy

Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie wygrałoby wybory parlamentarne, gdyby odbywały się one w niedzielę – tak wynika z sondażu IBRiS dla...

zobacz więcej

Poseł Michał Jaros został szefem Platformy w regionie dolnośląskim. Wygrał, pokonując prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja.

Jaros wygrał, choć poparcia Szełemejowi udzielili m.in. lider PO Donald Tusk, były lider i p.o. szefa dolnośląskich struktur Grzegorz Schetyna oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Posła Michała Jarosa popierali natomiast m.in. senator Bogdan Zdrojewski i poseł Robert Kropiwnicki.

O tym, dlaczego na szefa dolnośląskich struktur partii nie startował Grzegorz Schetyna, pisze „Wprost”. Jak czytamy, wszystko m.in. przez obecnego przewodniczącego Donalda Tuska.

Gazeta twierdzi, że Schetyna ma dzielić się ze znajomymi „gorzkimi refleksjami na temat Donalda Tuska, który po powrocie do Polski nie przejawia chęci współpracy z politykiem”.

„Grzegorz mówi, że Tusk zatrzymał się mentalnie w 2014 r., że nie rozumie obecnej Polski” – mówi gazecie anonimowo polityk Koalicji Obywatelskiej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej