RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Nie żyje aktor z serialu „Przyjaciele”

Aktor był znany z roli Gunthera w serialu „Przyjaciele” (fot. D.Feld/NBCU//Getty)
Aktor był znany z roli Gunthera w serialu „Przyjaciele” (fot. D.Feld/NBCU//Getty)

Najnowsze

Popularne

W wieku 59 lat zmarł amerykański aktor James Michael Tyler, znany z roli Gunthera w serialu „Przyjaciele” – poinformowała agencja Associated Press. Aktor chorował na raka prostaty, zdiagnozowanego w zaawansowanym stadium w 2018 r.

Aktor Krzysztof Kiersznowski nie żyje. Miał 70 lat [WIDEO]

Nie żyje Krzysztof Kiersznowski, aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Był znany m.in. z ról w filmach „Vabank” i „Kiler”. Zmarł w wieku 70 lat,...

zobacz więcej

Odszedł w niedzielę w swoim domu w Los Angeles – poinformowała menedżerka artysty. W czasie choroby podejmował inicjatywy na rzecz zwiększenia świadomości społecznej dotyczącej profilaktyki nowotworowej.

Dla bliskich był „kochającym mężem, orędownikiem badań profilaktycznych w kierunku raka, miłośnikiem muzyki i kibicem futbolu amerykańskiego, a zwłaszcza drużyny Clemson Tigers” – przekazała mediom agentka aktora.

W latach 90. Tyler grał w serialach „Ja się zastrzelę” i „Sabrina, nastoletnia czarownica”. W 1994 r. został obsadzony jako postać drugoplanowa w drugim odcinku „Przyjaciół”.

Szybko stał się chętnie oglądanym i najczęściej pojawiającym się na ekranie gościem serialu. Zagrał w 150 z 236 odcinków. Postać, w którą się wcielał, to Gunther – barista z kawiarni Central Perk podkochujący się w kelnerce Rachel, granej przez Jennifer Aniston.

W 2004 r. Tyler pojawił się na ekranie m.in. w serialu „Hoży doktorzy” i „Modern Music”. W 2012 r. zagrał samego siebie w serialu „Odcinki”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej