RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Duża zmiana pogody. Synoptyk: Tak będzie do końca tygodnia

Prognoza pogody IMGW (fot. PAP/D.Delmanowicz)
Prognoza pogody IMGW (fot. PAP/D.Delmanowicz)

Szykuje się prawdziwa zmiana w pogodzie. Po ostatnich dość pochmurnych i deszczowych dniach do Polski zaczyna napływać nieco cieplejsze powietrze polarnomorskie. Jak prognozuje synoptyk Ewa Łapińska z IMGW, do końca tygodnia można liczyć na pogodne dni, z temperaturami w dzień nawet do 16 st.

Strongman walczy o życie. Nokaut na gali PunchDown

Znany strongman, rekordzista świata w tzw. Spacerze farmera Artur „Waluś” Walczak walczy o życie. Zawodnik jest w śpiączce po piątkowej walce na...

zobacz więcej

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w poniedziałek z południowego zachodu do Polski zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze polarnomorskie, którego masy będą miały wpływ na pogodę w kraju przez najbliższe kilka dni.

Pogodowa mapa Polski (25.10.2021)


– Poniedziałkowy ranek będzie jeszcze bardzo chłodny, ale na ogół pogodny. W ciągu dnia jedynie na północy i zachodzie kraju mogą pojawić się chmury, jednak nie spodziewamy się opadów. Do zachodu słońca temperatura maksymalna powietrza wyniesie do 9 st. na Kaszubach, 10 na Suwalszczyźnie i 13-14 st. na przeważającym obszarze kraju – powiedziała Ewa Łapińska z IMGW.

Z kierunków południowych będzie wiał słaby i umiarkowany wiatr. Na terenach podgórskich Sudetów i Bieszczad może osiągać prędkość do 60 km/h.

Źródło: IMGW-PIB

Noc z poniedziałku na wtorek będzie pogodna. Chmury mogą pojawić się na zachodzie kraju oraz nad morzem. W nocy temperatura spadnie do zera: -2 st. na wschodzie i południowym wschodzie, około 2-4 st. w centrum i 5-6 st. na zachodzie i nad morzem.

Prognozy na koniec października


Zdaniem meteorologów IMGW w ciągu najbliższych kilku dni w Polsce będzie pogodnie, bez większych zjawisk pogodowych i z temperaturami maksymalnymi w ciągu dnia dochodzącymi do 13-16 st.

Zobacz także: „Wyż syberyjski pokaże swoją siłę”. Prognoza długoterminowa: listopad 2021 – luty 2022

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej