RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Uganda: Państwo Islamskie przyznało się do zamachu w stolicy kraju

Żołnierze ugandyjskich jednostek specjalnych w stolicy kraju Kampali (fot. Halima Athumani/Anadolu Agency/Getty Images)
Żołnierze ugandyjskich jednostek specjalnych w stolicy kraju Kampali (fot. Halima Athumani/Anadolu Agency/Getty Images)

Państwo Islamskie stoi za zamachem bombowym, w którym w sobotę wieczorem w stolicy Ugandy, Kampali zginęła co najmniej jedna osoba – poinformowała grupa bojowników IS w oświadczeniu opublikowanym w niedzielę.

Hiszpański sąd zakazał chrystianofobii i seksualizacji dzieci w szkołach. LGBT straszą... Polską

Sąd w Walencji przyznał rację organizacji Prawników Chrześcijańskich i nakazał prewencyjne wycofanie książek „z perspektywy i o tematyce LGTBI”,...

zobacz więcej

Grupa poinformowała w internecie, że jej członkowie zdetonowali ładunek wybuchowy w barze, w którym zbierali się „członkowie i szpiedzy ugandyjskiego rządu krzyżowców” w Kampali. Policja w Ugandzie poinformowała, że bomba była pełna gwoździ i odłamków.

Jedna osoba zginęła a pięć zostało rannych w wyniku eksplozji, która miała miejsce w sobotni wieczór w stolicy Ugandy Kampali – podała w niedzielę agencja AFP. Prezydent Joweri Museveni napisał po zamachu na Twitterze: „Wydaje się, że to akt terrorystyczny, ale znajdziemy sprawców”.

Eksplozja miała miejsce w obszarze, w którym znajdują się popularne restauracje przy ulicy w dzielnicy Kawempe na północy miasta. Według prezydenta wybuch nastąpił tuż po tym, jak trzy osoby „zostawiły paczkę” na miejscu zdarzenia, która następnie eksplodowała.

„Przezwyciężymy tę zbrodnię tak, jak pokonaliśmy inne, popełniane przez świnie, które nie szanują ludzkiego życia” – podkreślił szef państwa. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej