RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Kalifornię nawiedziły historyczne ulewy. Stan powodzi w całym rejonie zatoki San Francisco

Ogłoszono stan powodzi w całym rejonie zatoki San Francisco (fot. Brontë Wittpenn/San Francisco Chronicle via Getty Images)
Ogłoszono stan powodzi w całym rejonie zatoki San Francisco (fot. Brontë Wittpenn/San Francisco Chronicle via Getty Images)

Potężna burza szalała w niedzielę na lądzie w północnej Kalifornii. Biuro National Weather Service w Sacramento ostrzega przed „prognozą historycznego deszczu”.

Spisek Google’a i Facebooka? Sprawę bada Sąd Federalny USA

Facebook i Google miały wejść w zmowę w sprawie przetargów na reklamy. Takie wnioski płyną z aktu oskarżenia, ujawnionego przez Prokuratora...

zobacz więcej

Potężna burza szalała na lądzie w północnej Kalifornii, zalewając autostrady, przewracając drzewa i powodując przepływy błota na obszarach spalonych podczas ostatnich pożarów. Meteorolodzy przewidują rekordowe opady deszczu.

Ogłoszono stan powodzi w całym rejonie zatoki San Francisco, zalane zostały ulice w Berkeley i Oakland. O wschodzie słońca w niedzielę Mount Tamalpais na północ od San Francisco odnotowało ponad 15 cm opadów deszczu w ciągu ostatnich 12 godzin, poinformował serwis pogodowy na Twitterze.

„Niektóre z naszych wyżej położonych lokalizacji odnotowują po 15, 18, 21 cm deszczu” – powiedział meteorolog Sean Miller.

Zobacz także: Wiatr zdmuchnął ciężarówkę z drogi. Kierowca nie żyje [WIDEO]

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Po wizę do USA Rosjanie muszą jechać teraz do Warszawy

Rosjanie chcący złożyć wniosek o wizę w Stanach Zjednoczonych muszą się udać do ambasady USA w Warszawie – potwierdził amerykański Departament...

zobacz więcej

Około 240 km na północ California Highway Patrol zamknął odcinek State Route 70 w hrabstwach Butte i Plumas z powodu wielu osuwisk.

„Dzisiaj rano mieliśmy już kilka kolizji związanych z pływającymi pojazdami, spadającymi drzewami i kilkoma jezdniami, które są zalane” – napisało na Twitterze biuro patrolu autostrad w Oroville.

„Jeśli możesz dzisiaj zostać w domu i zjechać z drogi, zrób to. Jeśli jesteś na drodze, zachowaj szczególną ostrożność” – radzą funkcjonariusze.

Stanowy Departament Transportu poinformował, że w pobliskich hrabstwach Colusa i Yolo autostrady stanowe 16 i 20 zostały zamknięte na kilka mil z powodu lawin błotnych.

Dają o sobie znać skutki niedawnych pożarów, grunty pozbawione roślinności nie są w stanie tak szybko wchłaniać ulewnych deszczy, co zwiększa prawdopodobieństwo gwałtownych powodzi .

„Jeśli jesteś w pobliżu niedawno wypalonego terenu, przygotuj się teraz na prawdopodobny przepływ błota” – napisała na Twitterze służba meteorologiczna Sacramento. „Jeśli miejscowi urzędnicy każą się ewakuować lub czujesz się zagrożony, nie wahaj się tego zrobić” – alarmują władze.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej