RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Dramatyczna sytuacja finansowa Libanu. Rząd planuje negocjacje z MFW na listopad

Libańska policja pokonuje zapory zbudowane w trakcie czerwcowych protestów (fot. Houssam Shbaro/Anadolu Agency via Getty Images)
Libańska policja pokonuje zapory zbudowane w trakcie czerwcowych protestów (fot. Houssam Shbaro/Anadolu Agency via Getty Images)

Libański minister spraw zagranicznych powiedział w niedzielę, że negocjacje z Międzynarodowym Funduszem Walutowym prawdopodobnie rozpoczną się w listopadzie, podała libańska telewizja Al Jadeed.

Hiszpański sąd zakazał chrystianofobii i seksualizacji dzieci w szkołach. LGBT straszą... Polską

Sąd w Walencji przyznał rację organizacji Prawników Chrześcijańskich i nakazał prewencyjne wycofanie książek „z perspektywy i o tematyce LGTBI”,...

zobacz więcej

Liban przeżywa najgorszy w historii kryzys finansowy, a umowa z MFW jest powszechnie postrzegana jako jedyny sposób na uzyskanie pomocy.

Minister gospodarki Amin Salam powiedział w piątek w wywiadzie dla Agencji Reutera, że nowy rząd zamierza poczynić postępy w kierunku rozpoczęcia pełnych negocjacji w sprawie umowy z MFW do końca tego roku lub na początku przyszłego, ale nie spodziewa się otrzymania środków przed wyborami w marcu.

Minister spraw zagranicznych Abdallah Bou Habib w wywiadzie dla Al Jadeed mówił także o sporze o granicę morską między Libanem a Izraelem stwierdził, że jest „optymistą co do osiągnięcia porozumienia”.

Oba kraje toczą spór o wytyczenie ich wód terytorialnych, a negocjacje mogą doprowadzić do odblokowania przez Liban cennych zasobów gazu. W negocjacjach pośredniczą Stany Zjednoczone. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej