RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Morawiecki: Zdecydowaliśmy się wysłać misję medyczną do Rumunii

Premier Mateusz Morawiecki zdecydował o wysłaniu misji medycznej do Rumunii (fot. arch. PAP/Albert Zawada)
Premier Mateusz Morawiecki zdecydował o wysłaniu misji medycznej do Rumunii (fot. arch. PAP/Albert Zawada)

Polska wyśle misję medyczną do Rumunii w związku z sytuacją epidemiczną w tym kraju - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Nowe dane o koronawirusie. Raport z 24 października 2021

Koronawirus w Polsce. W niedzielę 24 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 4728 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Ostatniej...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

„W związku z niezwykle trudną sytuacją w Rumunii spowodowaną przez COVID-19, po konsultacjach z Prezydentem Klausem Iohannisem i Premierem Florinem Citu zdecydowaliśmy się wysłać misję medyczną do Rumunii. Szczepionka to najlepszy sposób walki z wirusem. Przejdźmy przez to razem!” – napisał Morawiecki w niedzielę na Twitterze.

Rumunia należy do krajów europejskich o najniższym współczynniku zaszczepienia. W pełni zaszczepionych jest w Rumunii 34 proc. dorosłych, średnia unijna wynosi 74 proc.

W ubiegłym tygodniu władze tego państwa poinformowały o najwyższych od początku pandemii bilansach nowych zakażeń koronawirusem i zgonów związanych z COVID-19. Liczba zmarłych jednego dnia przekroczyła 500.

W październiku średnio co pięć minut z powodu koronawirusa umierała w Rumunii jedna osoba; ponad 90 proc. z nich nie było zaszczepionych.

W odpowiedzi na katastrofalną sytuację epidemiczną w Rumunii Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała w ubiegły wtorek, że wysłała do tego kraju eksperta, aby wzmocnić reakcję władz na pandemię i ułatwić dostarczenie 34 tys. szybkich testów diagnostycznych i 200 respiratorów dla pacjentów z koronawirusem.

Zobacz także: COVID-19: Zmieniają się zasady wjazdu do Anglii

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej