RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Drugie miejsce teamu Kubicy na Algarve International Circuit

Robert Kubica (fot. Charles Coates/Getty Images)
Robert Kubica (fot. Charles Coates/Getty Images)

Belgijski zespół WRT, w barwach którego startuje Robert Kubica, zajął drugie miejsce w ostatnim w sezonie 4-godzinnym wyścigu na portugalskim Algarve International Circuit. W klasie LMP2 tytuł już wcześniej zapewniła sobie ekipa krakowianina.

Robert Kubica wystartuje w długodystansowych mistrzostwach świata

Robert Kubica, który w tym sezonie ścigał się w dwóch wyścigach Formuły 1, wystartuje w dwóch ostatnich rundach długodystansowych mistrzostw świata...

zobacz więcej

Zwyciężył zespół United Autosports, a trzecie miejsce zajęła ekipa Algarve Pro Racing.

Jeżdżący samochodem Oreca 07-Gibson Team WRT zwycięstwo w klasie LMP2 zagwarantował sobie już 19 września, gdy wygrał na belgijskim torze Spa-Francorchamps piątą rundę wyścigów samochodowych ELMS.

European Le Mans Series to wyścigi długodystansowe, w których kierowcy mają do dyspozycji prototypy klasy LMP oraz samochody sportowe klasy GT. W trakcie rywalizacji zawodnicy zmieniają się za kierownicą.

W sezonie 2021 Team WRT wygrał dwa pierwsze wyścigi, w trzecim uplasował się na piątej pozycji, w czwartym rozegranym w połowie lipca na torze Monza Autodromo Nazionale był czwarty, a w Spa ponownie pierwszy. Na koniec wywalczył drugą lokatę.

Przez cały sezon team jeździł w składzie: Kubica, Szwajcar Louis Deletraz i Chińczyk Yifei Ye.

Zaczęło się od wypadku


Niedzielna rywalizacja, gdy samochód teamu WRT prowadził Kubica, zaczęła się od groźnego wypadku. Z samochodu ekipy Duquiene Team odpadło koło, auto stanęło w poprzek toru. Jadący z tyłu Grek Andreas Laskaratos próbując uniknąć zderzenia zjechał na prawą stronę toru i wbił się w bandę ochronną przy wjeździe do pit-lane.

Przednia część jego samochodu została zgnieciona, na szczęście kierowcy nic się nie stało, opuścił wrak o własnych siłach. Sędziowie na ponad pół godziny przerwali wyścig, służby porządkowe oczyściły tor. Później rywalizację kontynuowano bez większych problemów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej