RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Wydry opanowały ulice, parki i chodniki Singapuru. Polują na ozdobne karpie [WIDEO]

Kilkumiesięczny lockdown dodatkowo ośmielił zwierzęta (fot. Suhaimi Abdullah/NurPhoto via Getty Images)
Kilkumiesięczny lockdown dodatkowo ośmielił zwierzęta (fot. Suhaimi Abdullah/NurPhoto via Getty Images)

W Singapurze w szybkim tempie przybywa wydr. Można je napotkać w centrum miasta, często też pojawiają się w przydomowych basenach i stawach – informuje rmf24.pl. Masowo polują na ozdobne, nierzadko bardzo cenne karpie.

W dwupokojowym mieszkaniu trzymała borsuka, wilka, lisy i osiem amstaffów

Mieszkanka Kijowa w dwupokojowym mieszkaniu trzymała wilki, lisy, borsuka, dzikie ptaki i osiem amstaffów – informuje Hromadske Radio. Wilki...

zobacz więcej

W latach 70., gdy była prowadzona polityka wylesiania, a zanieczyszczenie środowiska rosło, populacja wydr w Singapurze uległa zmniejszeniu. Obecnie miasto tonie w tropikalnej zieleni i w tych korzystnych dla siebie warunkach wydry zaczęły szybko się szybko rozmnażać.

Kilkumiesięczny lockdown, podczas którego ulice opustoszały, dodatkowo ośmielił zwierzęta i teraz można je napotkać niemal wszędzie.

Najbardziej zaniepokojone są osoby hodujące w przydomowych stawach ozdobne karpie Koi. Cena niektórych okazów może sięgać wielu tysięcy dolarów, a wydry są dla nich poważnym zagrożeniem.

Pojawiły się głosy, by odstrzeliwać wydry, jednak nie zgodził się na to m.in. premier Lee Hsien Loong. Jego zdaniem mieszkańcy „muszą znaleźć sposoby na współistnienie z lokalną florą i fauną”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej