RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Za pomocą złodziejskiej kurtki ukradł kilkanaście butelek alkoholu i odplamiacz do tkanin

50–latek dwa razy okradł jeden z marketów w Sieradzu (fot. policja.pl)
50–latek dwa razy okradł jeden z marketów w Sieradzu (fot. policja.pl)

50–latek dwa razy okradł jeden z marketów w Sieradzu (woj. łódzkie). Mężczyzna wykorzystał do tych przestępstw kurtkę z wszytymi kilkunastoma kieszeniami. Za pierwszym razem schował w nich alkohol, a za drugim – kiedy złapał go ochroniarz – odplamiacz do tkanin.

Wepchnął Polaka pod tramwaj. Są zarzuty dla 15-latka

Prokuratura postawiła zarzuty 15-latkowi, który według świadków wepchnął pod nadjeżdżający tramwaj 39-letniego Polaka. Do zdarzenia doszło w...

zobacz więcej

Rzeczniczka prasowa sieradzkiej policji asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka podała, że kiedy 50–letni mężczyzna pojawił się w sklepie, od razu zwrócił na niego uwagę pracownik ochrony marketu. Złodziej przypominał mu sprawcę wcześniejszej kradzieży zarejestrowanej przez sklepowy monitoring.

– Ochroniarz cały czas obserwował zachowanie podejrzanego i kiedy ten przekroczył linię kas, pobiegł za nim. Jak się okazało, 50–latek ukrywał pod kurtką butelki z odplamiaczem – przekazała Kulawiecka. – Od wewnętrznej strony kurtki złodziej miał wszyte kilkanaście kieszeni, w których chował skradziony towar – podała.

Sprawca to mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego. Na początku października, działając w podobny sposób, ukradł kilkanaście butelek alkoholu na szkodę tego samego sklepu.

Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży mienia, którego łączna wartość wyniosła prawie 3 tysiące złotych. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Złodziej był wcześniej notowany przez policję. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej