RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

COVID-19: Zmieniają się zasady wjazdu do Anglii

Trzeba być jednak zaszczepionym przeciwko COVID-19 (fot. Clive Marshall/PA Images via Getty Images)
Trzeba być jednak zaszczepionym przeciwko COVID-19 (fot. Clive Marshall/PA Images via Getty Images)

Zmieniają się zasady przybywania do Anglii. Zamiast droższych testów PCR, po przybyciu można teraz zrobić test kasetkowy. Trzeba być jednak zaszczepionym przeciwko COVID-19.

Estonia: Protesty przeciwko planowanym nowym obostrzeniom

Tysiące ludzi protestowały w sobotę w Estonii, głównie w Tallinie, przeciwko planowanym w tym kraju nowym obostrzeniom w związku z gwałtownie...

zobacz więcej

Po przybyciu,między innymi, z Polski, najpóźniej w drugim dniu musimy wykonać test. To się nie zmienia. Zmienia się za to rodzaj testu. Testy kasetkowe – Lateral Flow Tests – są tańsze, w wynik dostaniemy zwykle niemal od razu.

Rezerwacja przed wyjazdem


Testy trzeba zarezerwować przed wyjazdem do Anglii i pokazać dowód zakupu na promie lub w samolocie. Lista dostawców znajduje się na rządowej stronie. Zdjęcie wyniku testu trzeba przesłać służbom sanitarnym. Jeśli nie zastosujemy się do zasad, grozi nam kara w wysokości tysiąca funtów.

Z ułatwień skorzystają tylko ci, którzy są w pełni zaszczepieni przeciwko COVID-19 . Bez szczepionki nadal obowiązują kwarantanna i dwa testy PCR. Zaostrzone zasady obowiązują nadal tych, którzy przybywają z krajów na tzw. czerwonej liście.

Zobacz także: Tysiące Holendrów utknęły w Maroku

Te zasady dotyczą na razie Anglii. Walia ma zmienić reguły w przyszłym tygodniu. Rządy Szkocji i Irlandii Północnej wciąż się zastanawiają.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej