RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Tragedia podczas wyścigów samochodowych. Kierowca wjechał w widzów

Dwie osoby zginęły (fot. Mintaha Neslihan Eroglu/Anadolu Agency/Getty Images)
Dwie osoby zginęły (fot. Mintaha Neslihan Eroglu/Anadolu Agency/Getty Images)

Kierowca, który stracił panowanie nad pojazdem podczas sobotnich samochodowych wyścigów równoległych (drag racing) w Teksasie, wbił się w tłum widzów, zabijając dwie osoby i raniąc co najmniej pięć innych – podała w niedzielę amerykańska prasa.

Makabryczny wypadek. Drzewo przygniotło młodych ludzi

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek we Wrocławiu. Na jadący samochód wskutek wichury przewróciło się drzewo. Zginęły dwie osoby. W aucie był...

zobacz więcej

Dwoje dzieci zginęło, a osiem innych osób zostało rannych podczas wyścigów samochodowych na ćwierć mili w Kerrville w środkowym Teksasie. Ofiary to chłopcy w wieku 6 i 8 lat. Wśród rannych są osoby dorosłe, dzieci, a także kierowca pojazdu. Poszkodowanych przewieziono do szpitali w Kerrville, Austin i San Antonio. Zdarzenie bada policja.

Wypadek miał miejsce podczas imprezy o nazwie „Airport Race Wars 2”.

Jak poinformowała telewizja ABC, powołując się na policję, do katastrofy doszło na lotnisku Kerrville-Kerr w teksańskim powiecie Kerr. Trasa wiodła pasem startowym, na którym kierowcy mogli rozwinąć duże prędkości.

– Kierowca stracił kontrolę nad samochodem (...) rozbijając się o zaparkowane pojazdy i uderzając w widzów, którzy obserwowali wyścigi – powiadomiła policja w Kerville, położonym blisko 100 km na północny zachód od San Antonio.

Zobacz także: Wiatr zdmuchnął ciężarówkę z drogi. Kierowca nie żyje [WIDEO]

Według funkcjonariuszy cztery osoby zostały przetransportowane drogą powietrzną do szpitali w San Antonio. Co najmniej jedną poddano leczeniu w lokalnej placówce zdrowia.

„Strona internetowa Kerrville Convention and Visitors Bureau promowała wydarzenie jako »dzień pełen akcji, przyjazny rodzinie«, w którym fani mogą oglądać »najszybsze samochody wyścigowe, rywalizujące o nagrody łącznie w wysokości ponad 8000 dolarów«” – podała ABC.

Wyścigi równoległe polegają na rywalizacji dwóch samochodów lub motocykli na prostym odcinku najczęściej długości ok. 402 lub 201 metrów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej