RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Złodzieje na mistrzostwach świata w Roubaix. Skradziono rowery włoskiej ekipie

Wśród skradzionych rowerów były pokryte złotem i z wydrukowanymi w technologii 3D kierownice (fot. PAP/EPA/YOAN VALAT)
Wśród skradzionych rowerów były pokryte złotem i z wydrukowanymi w technologii 3D kierownice (fot. PAP/EPA/YOAN VALAT)

W nocy z piątku na sobotę skradziono rowery włoskiej reprezentacji w kolarstwie torowym, uczestniczącej w mistrzostwach świata we francuskim Roubaix – poinformowali organizatorzy imprezy oraz dyrekcja bezpieczeństwa publicznego Departamentu Nord (DDSP).

Żużel: Tytuł uciekł w finale. Srebrne medale dla Polaków

Żużlowa reprezentacja Wielkiej Brytanii zdobyła tytuł najlepszej drużyny świata. Polacy wywalczyli srebrny medal, ulegając gospodarzom w...

zobacz więcej

Rowery skradziono z furgonetki zaparkowanej przed hotelem włoskiej ekipy koło Lille, skąd miały być przetransportowane do Włoch. Jak poinformowali organizatorzy, sprzęt należał do zawodników, którzy zakończyli już start w mistrzostwach.

Nie zostawili rowerów na welodromie


– Oni zlekceważyli zalecenie, aby pozostawić rowery na welodromie – oświadczył agencji AFP Yannick Gomez, zastępca dyrektora DDSP. Z kolei szef włoskiej ekipy Roberto Amadio powiedział dziennikowi „La Gazzetta dello Sport”, że hotel był wybrany starannie ze względu na optymalne zabezpieczenia, ale złodzieje poradzili sobie z nimi, bo byli dobrze poinformowani i zorganizowani.

Zobacz także: Kradzione rowery elektryczne warte małą fortunę. Dilerem w Polsce – żołnierz

Skradziono 20 rowerów o łącznej wartości kilkuset tysięcy euro. Wśród nich były pokryte złotem i z wydrukowanymi w technologii 3D kierownicami, każdy wartości 30 tys. euro, na których Włosi, na czele z Filippo Ganną, startowali w wyścigu drużynowym na 4 km na dochodzenie. Kolarze Italii zdobyli w tej konkurencji złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio, a w Roubaix potwierdzili swą dominację.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej