RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Przewozili osoby nielegalnie przebywające w Polsce. Zatrzymała ich policja

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn (fot. Policja podlaska)
Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn (fot. Policja podlaska)

Wczoraj policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili osoby nielegalnie przebywające na terenie Polski – poinformowała podlaska policja.

Ujawnieni kolejni imigranci powiązani z ISIS. Ostra reakcja na szczycie UE

Litwa deportowała kolejnych imigrantów, którzy jak się okazało, mieli powiązania z organizacjami terrorystycznymi. Na forum unijnym prezydent kraju...

zobacz więcej

Funkcjonariusze policji z Podlasia dokonali zatrzymań w Zaściankach, Szastałach i Hajnówce. Łącznie w samochodach przewożono 53 osoby, obywateli Uzbekistanu, Ukrainy, Syrii i Belgii.

Od początku października odnotowano już ok 12,8 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, zaś od początku roku – 24,5 tys. prób. Z informacji przekazanych przez SG wynika też, że w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców przebywa 1,7 tys. osób.

Stan wyjątkowy


Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią – w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego – obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej