RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

W niedzielę na spacer? Po mgłach wyjdzie słońce [PROGNOZA]

W niedzielę na przeważającym obszarze kraju będzie słoneczna pogoda (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
W niedzielę na przeważającym obszarze kraju będzie słoneczna pogoda (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

W niedzielę na przeważającym obszarze kraju będzie słoneczna pogoda – powiedział Jakub Gawron, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego. Temperatura w ciągu dnia wyniesie od 8 do 12 stopni Celsjusza.

Jesień przybiera na sile. Noc z przymrozkami [PROGNOZA]

W czwartek najwięcej słońca będzie we wschodniej części Polski. Na zachodzie możliwe są jeszcze słabe opady deszczu – przekazała Grażyna Dąbrowska,...

zobacz więcej

Według prognozy przygotowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy, niedziela będzie pogodna na przeważającym obszarze kraju.

– Niedziela zacznie się lokalnymi, zanikającymi mgłami na zachodzie i w centrum Polski, które ograniczą widoczność do 400 metrów. Do południa na krańcach wschodnich możliwe będą zanikające opady deszczu i śniegu na szczytach Bieszczad – powiedział Jakub Gawron z IMGW.

– W ciągu dnia na niebie dominować będzie słońce. Jedynie na wschodzie i na północy kraju okresami zachmurzenie może wracać do dużego. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a temperatura maksymalna powietrza w ciągu dnia wyniesie od 8 stopni Celsjusza na wschodzie do 12 stopni na zachodzie Polski. W terenach podgórskich Karpat termometry wskażą od 5 do 7 stopni – dodał.

Bez parasola ani rusz. Środa deszczowa [PROGNOZA]

W środę pogoda bez opadów utrzyma się na wschodzie kraju. W pasie centralnym spodziewamy się zarówno opadów przelotnych, jak i ciągłych –...

zobacz więcej

Noc z niedzieli na poniedziałek będzie pogodna, z lokalnymi mgłami ograniczającymi widoczność do 400 metrów. W nocy temperatura spadnie do minus jednego stopnia Celsjusza na północnym wschodzie, 3 stopni na południowym zachodzie i zachodzie oraz 5 stopni nad morzem. Prognozowany jest słaby wiatr, tylko nad morzem umiarkowany, z kierunku południowego i południowo–zachodniego.

Początek tygodnia zapowiada się pogodnie, z temperaturami maksymalnymi dochodzącymi do kilkunastu stopni Celsjusza.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej