RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Niebezpiecznie na Tajwanie. Doszło do trzęsienia ziemi

Nie ma na razie informacji o ofiarach (fot. Billy H.C. Kwok/Getty Images, zdjecie ilustracyjne)
Nie ma na razie informacji o ofiarach (fot. Billy H.C. Kwok/Getty Images, zdjecie ilustracyjne)

Do silnego trzęsienia ziemi doszło na Tajwanie w niedzielę w godzinach popołudniowych czasu lokalnego. Wstrząs o magnitudzie 6,5 miał miejsce niedaleko położonego na północnym wschodzie kraju miasta Yilan. Nie ma na razie informacji o ofiarach ani o poważnych zniszczeniach.

Silny wiatr nad Bałtykiem. Ostrzeżenie hydrologiczne dla Zalewu Szczecińskiego

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert hydrologiczny drugiego stopnia dla Zalewu Szczecińskiego (woj. zachodniopomorskie) w związku...

zobacz więcej

Epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się na głębokości 66,8 km. Wstrząsy były odczuwalne niemal na całym Tajwanie, najsilniej na północy i w stolicy kraju. W Tajpej i w innych północnych miastach mocno kołysały się budynki. Minutę po głównym trzęsieniu doszło do wstrząsów wtórnych o sile 5,4.

Zobacz także: Tragiczne trzęsienie ziemi. Wiele ofiar

Ponad 2400 ofiar śmiertelnych


Jest to największe w tym roku trzęsienie ziemi na wyspie. Tajwan położony jest w pobliżu styku dwóch płyt tektonicznych i dlatego trzęsienia ziemi w tym kraju nie należą do rzadkości. We wrześniu 1999 roku trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,3 pochłonęło tam ponad 2400 ofiar śmiertelnych. W 2018 roku w wyniku trzęsienia o magnitudzie 6,4 w mieście Hualian zginęło 17 osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej