RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Czarnek: Nie przewidujemy przejścia szkół na naukę zdalną

Minister zaznaczył, że liczba szkół pracujących w trybie niestacjonarnym jest niewielka (fot. arch.PAP/Marcin Bielecki)
Minister zaznaczył, że liczba szkół pracujących w trybie niestacjonarnym jest niewielka (fot. arch.PAP/Marcin Bielecki)

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapewnił w Polskim Radiu 24, że nie ma planów, by w najbliższej przyszłości zmieniać tryb nauki w polskich szkołach na niestacjonarny. Podkreślił, że obecna sytuacja pandemiczna nie daje ku temu podstaw.

Minister Czarnek o nauce zdalnej. „To będzie decydowało”

Czwarta fala pandemii nie dotarła jeszcze do szkół. 99,9 proc. uczniów uczy się w trybie stacjonarnym – powiedział minister edukacji i nauki...

zobacz więcej

– Wszędzie w całej Polsce kontynuujemy bez przeszkód naukę stacjonarną i kontynuować ją będziemy. W najbliższej przyszłości nie przewidujemy żadnego systemowego przejścia szkół na naukę zdalną lub hybrydową – mówił gość Polskiego Radia 24.

Minister zaznaczył, że liczba szkół pracujących w trybie niestacjonarnym jest niewielka.

Szef resortu edukacji podkreślał, że nie ma obecnie zagrożenia dla stabilności systemu ochrony zdrowia i jego wydolności, więc „kontynuujemy naukę stacjonarną”.

– Uczymy się stacjonarnie – potrzebujemy tego wszyscy: przede wszystkim polscy uczniowie, polska młodzież, polscy nauczyciele, polskie rodziny i rodzice, bo nauka zdalna zbyt długo trwała, żebyśmy teraz podejmowali inne decyzje – mówił Przemysław Czarnek.


Zastrzegł, że decyzja dotyczy obecnej sytuacji pandemicznej. W przyszłości będzie także dostosowana do panujących warunków.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej