RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Jolanta Kwaśniewska porównała Polskę do Niemiec Adolfa Hitlera

Jolanta Kwaśniewska udzieliła szokującego wywiadu (fot. M.Fludra/NurPhoto/Getty Images)
Jolanta Kwaśniewska udzieliła szokującego wywiadu (fot. M.Fludra/NurPhoto/Getty Images)

Polska jak Niemcy za czasów Adolfa Hitlera? Tak twierdzi Jolanta Kwaśniewska. Żona byłego prezydenta zrównała obecny spór z Unią Europejską z sytuacją w… Niemczech w latach 30. XX wieku. – Wtedy też był mały człowieczek, który pohukiwał w Bawarii i wszyscy go bagatelizowali – powiedziała Kwaśniewska.

Jolanta Kwaśniewska: To idiotycznie zabrzmi, ale mąż ma nietolerancję alkoholu [WIDEO]

– To idiotycznie zabrzmi, ale mąż ma nietolerancję alkoholu. Nie powinien w ogóle pić żadnych alkoholi – powiedziała w Radio Zet Jolanta...

zobacz więcej

Żona Aleksandra Kwaśniewska uważa, że jako kraj „doszliśmy do ściany”. Jej największy sprzeciw wywołuje fakt, że rząd Prawa i Sprawiedliwości „gwałci prawa człowieka”.

Jolantę Kwaśniewską martwi także kilka kwestii związanych z bieżącą sytuacją. – Jedną z nich jest oczywiście proces politycznego wyprowadzania nas na margines Unii, drugą sytuacja na granicy z Białorusią. To wszystko, wraz z tzw. reformą sądownictwa, potwornie mnie zasmuca. To chyba nawet zbyt łagodne słowo – jestem przerażona – wyznała w rozmowie z „Wirtualną Polską”.

Kwaśniewska jest także zdania, że Polska może opuścić Unię Europejską.

– Coraz bardziej wydaje mi się, że scenariusz polexitu jest realny. Słuchałam, jak premier Mateusz Morawiecki napinał muskuły w Parlamencie Europejskim i mówił, że Polska nie będzie przez Brukselę szantażowana. Co dalej? Te słowa mają konsekwencje. Marek Suski mówi o okupacji, Patryk Jaki pokazuje wyliczenia, że na obecności we Wspólnocie tylko tracimy. To może warto ją opuścić? – zastanawia się.

„Dogadaj się z Kwaśniewskimi co do ceny”. Nagrania CBA wskazują właściciela willi

Nie milkną echa po ujawnieniu przez CBA materiałów dotyczących willi w Kazimierzu Dolnym. Formalnie budynek należał do właściciela Budimexu Marka...

zobacz więcej

Czerwona lampka w głowie Kwaśniewskiej


Stwierdziła, że w głowie zapaliła jej się „czerwona lampka”.

– Nie wierzę tym, którzy równocześnie krytykują Unię, dodając, żeby się nie martwić, bo przecież zawsze będziemy jej częścią. W 1939 roku też myśleliśmy, że istnieją traktaty, umowy międzynarodowe, mamy poukładany świat i jesteśmy na wszystko gotowi. Nie byliśmy – powiedziała.

– Wtedy też był mały człowieczek, który pohukiwał w Bawarii i wszyscy go bagatelizowali. Tak rodziły się nacjonalizmy - demony, który doprowadziły Europę na skraj upadku. Martwi mnie to, że dzisiaj w Polsce rośnie w siłę partia narodowa, a przyjmowanie do niej nowych członków odbywa się na Jasnej Górze – stwierdziła.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej