RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Bezkonkurencyjna Natalia Maliszewska. To jej trzecie w karierze zwycięstwo

Natalia Maliszewska zwyciężczynią Pucharu Świata w short tracku na dystansie 500 m (fot. PAP/Adam Warżawa)
Natalia Maliszewska zwyciężczynią Pucharu Świata w short tracku na dystansie 500 m (fot. PAP/Adam Warżawa)

Natalia Maliszewska (Juvenia Białystok) wygrała w Pekinie zawody Pucharu Świata w short tracku na dystansie 500 m. To trzecie pucharowe zwycięstwo w karierze Polki, mistrzyni Europy z 2019 roku w tej konkurencji.

Polka mistrzynią Europy w short tracku. „Znów napisałam swoją historię”

Natalia Maliszewska zdobyła złoty medal w rozgrywanych w holenderskim mieście Dordrecht mistrzostw Europy w short tracku na dystansie 500 m....

zobacz więcej

Natalia Maliszewska w Pekinie była bezkonkurencyjna. Wcześniej dwukrotnie poprawiała rekord kraju, a w finale prowadząc od startu do mety pewnie pokonała Włoszkę Ariannę Fontannę i Koreankę Minjeong Choi.

Polka w decydującym wyścigu jadąc na pierwszej pozycji straciła równowagę i upadła. Po chwili przewróciły się także trzy inne zawodniczki i bieg został przerwany. Dzięki temu Maliszewska mogła wziąć udział w powtórce.

Polka po raz 11. stanęła na podium pucharowych zawodów. Wcześniej wygrywała dwukrotnie – w listopadzie 2018 roku w Calgary i w Salt Lake City.

500 m to jej koronny dystans. W sezonie 2018/2019 zdobyła Puchar Świata, w 2018 została wicemistrzynią świata. Rok później wywalczyła złoty medal w Mistrzostwach Europy, a w tym roku w Gdańsku była druga. Nie powiódł jej się natomiast olimpijski start w Pjongczangu, gdzie odpadła w ćwierćfinale.

W ćwierćfinałach pekińskich zawodów PŚ na 500 m odpadły siostra Natalii Maliszewskiej Patrycja oraz Nicola Mazur.

Zawody w Pekinie są pierwszymi w cyklu PŚ po prawie półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Otwierają one sezon 2021/22, są zaliczane do olimpijskich kwalifikacji, ale też stanowią jedną z imprez testowych przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi, które odbędą się od 4 do 20 lutego 2022 roku.  

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej