RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Iga Świątek zagra w prestiżowym turnieju WTA Finals

Iga Świątek zagra w turnieju WTA Finals (fot.  Julian Finney/Getty Images)
Iga Świątek zagra w turnieju WTA Finals (fot. Julian Finney/Getty Images)

Iga Świątek zagra w prestiżowym turnieju WTA Finals, który w listopadzie zostanie rozegrany w Guadalajarze. Najlepsza polska tenisistka może być pewna występu dzięki decyzji liderki rankingu Ashleigh Barty, która zrezygnowała z udziału w imprezie.

Podium o krok. Kolejny awans Świątek w rankingu

Iga Świątek awansowała z szóstego na najwyższe w karierze czwarte miejsce w światowym rankingu tenisistek. Na czele zestawienia WTA wciąż...

zobacz więcej

Iga Świątek po raz ostatni zaprezentowała się kibicom w pierwszej połowie października w Indian Wells, gdzie odpadła w 1/8 finału. W opublikowanym w poniedziałek zestawieniu „Race do WTA Finals” była wówczas piąta, a w wirtualnym – aktualizowanym na bieżąco – szósta. 20-letnia Polka, w przeciwieństwie do innych tenisistek walczących o udział w mastersie, nie zdecydowała się jak na razie na związaną z powrotem do Europy zmianę strefy czasowej i starty.

Występ w WTA Finals zagwarantowała jej rezygnacja Barty, która zdecydowała się na taki ruch z powodu regulacji związanych z kwarantanną: po wylocie do Guadalajary musiałaby spędzić w izolacji kolejne dwa tygodnie. Tymczasem australijska tenisistka chce odpocząć i przygotować się do przyszłorocznego Australian Open.

Barty wygrała ostatnią edycję WTA Finals w 2019 roku (w 2020 roku imprezę odwołano z powodu pandemii).

Zobacz także: Kibic wbiegł na murawę i ruszył na Lewandowskiego. Piękny gest napastnika Bayernu

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej