RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Przewozili osoby nielegalnie przebywające w Polsce. Zatrzymała ich policja

Podlaska policja zatrzymała w piątek trzech mężczyzn, którzy w trzech różnych miejscach przewozili osoby nielegalnie przebywające w Polsce. Natomiast strażnicy graniczni odnotowali tego dnia 457 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano sześciu nielegalnych imigrantów.

Obywatel Ukrainy wiózł 27 nielegalnych imigrantów z Iraku. Zatrzymała go Straż Graniczna

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w okolicach miejscowości Radziwiłłów obywatela Ukrainy, który samochodem dostawczym przewoził 27...

zobacz więcej

Jak podała w sobotę policja, zatrzymani mężczyźni przewozili łącznie 17 migrantów. „Mężczyźni zostali zatrzymani w Grabówce, Łyskach i Siemiatyczach. To dwaj obywatele Gruzji i obywatel Polski” – poinformowano w komunikacie.

W Grabówce w samochodzie toyota kierowanym przez obywatela Gruzji było czterech Afgańczyków. Policja zatrzymała do kontroli drogowej. W Łyskach, inny Gruzin kierujący mazdą, przewoził pięciu obywateli Afganistanu. W Siemiatyczach zatrzymano 42-letniego Polaka, który w oplu przewoził 8 osób: dwóch obywateli Turcji i sześciu Irakijczyków.

„Wszystkie przewożone osoby przebywały nielegalnie na terenie naszego kraju. Kierowcy zostali zatrzymani” – podano. Samochody, które również zatrzymano, trafiły na parking dowodów rzeczowych.

Podlaska policja podsumowała, że dotąd zatrzymano 151 osób, które przewoziły 601 osób nielegalnie przebywających w Polsce.

Próby nielegalnego przekraczania granicy. Straż Graniczna podaje najnowszy bilans

W sobotę strażnicy graniczni odnotowali 524 próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko–białoruskiej. Zatrzymano pięciu nielegalnych imigrantów...

zobacz więcej

Straż Graniczna poinformowała w sobotę, że wśród zatrzymanych w piątek migrantów jest czterech obywateli Kuby i dwóch obywateli Syrii. Pozostałym próbom strażnicy zapobiegli. Za pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy funkcjonariusze SG zatrzymali w piątek trzech cudzoziemców.

Od początku października odnotowano już ok 12,5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

Z informacji przekazanych przez SG wynika też, że w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców przebywa 1,7 tys. osób.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią – w 183 miejscowościach województwa podlaskiego i lubelskiego – obowiązuje stan wyjątkowy.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej