RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Kryzysowa sytuacja na granicy z Białorusią. Polska wysyła pomoc humanitarną

Konwój z pomocą humanitarną dla migrantów (fot. STR/NurPhoto via Getty Images)
Konwój z pomocą humanitarną dla migrantów (fot. STR/NurPhoto via Getty Images)

Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki zdecydowali, że Polska wyśle kolejny transport humanitarny na Białoruś - pisze w weekendowym wydaniu „Super Express”. Jak wymieniono, „wśród asortymentu znajdzie się m.in. 412 łóżek polowych, 600 koców, 1120 prześcieradeł i trzy namioty z wyposażeniem”.

Konwój z pomocą dla Białorusi wraca. Kierowca czekał na odmowę 20 godzin [WIDEO]

Kierowca transportu humanitarnego NSZZ „Solidarność”, który miał trafić na Białoruś, został zawrócony na granicy z tym państwem. Białorusini wydali...

zobacz więcej

Jak podaje dziennik, „Polska przekaże środki ochrony indywidualnej – maseczki ochronne, rękawiczki oraz płyn do dezynfekcji”.

Konwój składający się z dwóch samochodów wyruszy w sobotę rano ze składnicy Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w Komorowie. Przyjazd na przejście graniczne w Bobrownikach jest planowany na ok. godz. 13:00. Trzeci samochód ma dotrzeć na granicę wieczorem.

Gazeta informuje, że konwój będzie czekał na wpuszczenie na teren Białorusi do końca przyszłego tygodnia lub do podjęcia innych decyzji.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Przypomniano, że „dotychczas polskie władze dwukrotnie podjęły próbę dostarczenia pomocy humanitarnej dla migrantów przebywających na Białorusi”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej