RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Pekin rozpoczyna podawanie trzeciej dawki szczepionki

W Pekinie rozpoczęto podawanie trzeciej dawki szczepionki przeciwko COVID-19 osobom wysokiego ryzyka na cztery miesiące przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w lutym 2022 roku – informuje chińska telewizja.

Chińskie szczepionki wylądowały w Zambii [WIDEO]

Samolot wiozący na pokładzie partię chińskich szczepionek Sinopharm wylądował w sobotę na lotnisku Kenneth Kaunda w Lusace, stolicy Zambii. To...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Podczas gdy niektórzy rozważają przyjęcie pierwszej lub drugiej dawki szczepionki przeciwko COVID-19, władze Pekinu oferują już tzw. przypominającą dawkę w centrach szczepień w kilku dzielnicach miasta.

Do tej pory podano w Chinach ponad 2 miliardy dawek szczepionki przeciwko COVID-19. W ten sposób kraj ten osiągnął prawie odporność zbiorową, zaszczepiając blisko 80 proc. populacji.

Uprawnieni do otrzymania przypominającej dawki to osoby w wieku powyżej 18. roku życia, które otrzymały dwie dawki szczepionki sześć miesięcy temu lub wcześniej i należą do kluczowych grup, takich jak osoby wysokiego ryzyka, personel Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku.

Trzecią dawkę szczepionki w Pekinie zapewnią trzej producenci – SinoPharm, Sinovac i CanSino. Chiny dążą do rocznej produkcji szczepionek na poziomie 7 miliardów, z czego 2 miliardy będą przeznaczone na eksport, głównie do krajów rozwijających się.

Inne chińskie prowincje, w tym Henan, Zhejiang, Guangdong, Heilongjiang, Anhui i Fujian, również zaczęły już oferować dawki przypominające wybranym grupom.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie mają się odbyć od 4 do 20 lutego 2022 roku, a Paraolimpiada od 4 do 13 marca.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej