RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Gdzie ciepło, gdzie śnieg, gdzie wiatr? Sprawdź prognozę na weekend [PROGNOZA]

W górach może spaść śnieg (fot. Shutterstock)
W górach może spaść śnieg (fot. Shutterstock)

Jak informuje IMGW, południowa i częściowo zachodnia Europa znajduje się pod wpływem rozległego wyżu. Na pozostałym obszarze dominują niże wraz z układami frontów atmosferycznych z ośrodkami nad północno-zachodnią Rosją i Islandią. Polska znajduj się na skraju wspomnianego niżu znad Rosji. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie wzrastać.

Pogodowy kataklizm we Francji. Powódź porywała domy [WIDEO]

Sztorm Alex nawiedził południowe wybrzeże Francji. Odnotowano rekordowe opady deszczu i bardzo silny wiatr. Wystąpiły potężne powodzie, które...

zobacz więcej

W sobotę przewidywane jest zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu, w rejonach podgórskich i w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Na północy kraju możliwe burze. Temperatura maksymalna od 6 st.C do 11 st.C, w rejonach podgórskich Karpat około 5 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, na wybrzeżu silny, od 35 km/h do 45 km/h, porywisty, zachodni i północno-zachodni. Na wybrzeżu porywy wiatru do 75 km/h, w górach do 90 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę na wschodzie kraju zachmurzenie umiarkowane i tu przelotne opady deszczu, w Karpatach deszczu ze śniegiem i śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe, lokalnie umiarkowane. Nad ranem, gdzieniegdzie na zachodzie, mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów.

Temperatura minimalna od 0 st.C do 4 st.C; cieplej na Półwyspie Helskim około 6 st.C oraz chłodniej w kotlinach górskich Sudetów i miejscami na Podlasiu około -1 st.C. Lokalnie spadek temperatury przy gruncie do -3 st.C, w kotlinach sudeckich do -5 st.C. Wiatr na wschodzie, wybrzeżu i w Sudetach słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, zachodni i północno-zachodni, na pozostałym obszarze słaby, z kierunków zachodnich. W Karpatach porywy wiatru do 60 km/h.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, na południowym wschodzie zanikające opady deszczu. Rano zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 400 metrów. Temperatura maksymalna od 6 st.C do 11 st.C, cieplej gdzieniegdzie na południowym zachodzie około 12 st.C i chłodniej w rejonach podgórskich Karpat około 5 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie z kierunków zachodnich, na zachodzie południowy i południowo-wschodni.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 9 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, w porywach do 55 km/h, zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Lokalnie na zachodzie i północy przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 2 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

W niedzielę w stolicy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 9 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Przeczytaj także: Cyklon w Grecji. „Mamy do czynienia z totalną katastrofą”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej