RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

By zabezpieczyć się przed napływem turystów. Lockdown w Petersburgu

Zamiast ograniczyć kontakty, Rosjanie zaplanowali wycieczki (fot. Shutterstock)
Zamiast ograniczyć kontakty, Rosjanie zaplanowali wycieczki (fot. Shutterstock)

Władze Petersburga, podobnie jak administracja Moskwy, planują ogłoszenie krótkoterminowego lockdownu. Jak napisał petersburski portal Fontanka.ru, miasto nad Newą chce się w ten sposób zabezpieczyć przed napływem turystów ze stolicy i innych regionów Rosji. Od 28 października do 7 listopada na terenie Federacji Rosyjskiej, w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem, obowiązywać będą dni wolne od pracy.

Będzie kolejny lockdown? Rzecznik rządu: Nie mogę wykluczyć

Ostatnią rzeczą, którą rząd chciałby zrobić, to wprowadzenie kolejnego lockdownu. Natomiast ja takiego scenariusza nie mogę wykluczyć, bo zawsze...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W tym czasie w Moskwie będą zamknięte centra handlowe, zakłady usługowe, urzędy, szkoły i przedszkola. Mieszkańcy będą mogli pójść do muzeów lub teatrów, jeśli dysponują QR-kodem potwierdzającym przyjęcie szczepionki.

Administracja Petersburga planuje realizację podobnego scenariusza. Jak napisał portal Fontanka.ru, po ogłoszeniu przez prezydenta Rosji tygodnia wolnego od pracy gwałtownie wzrosła liczba zakupionych biletów kolejowych i lotniczych na trasie Moskwa - Sankt Petersburg, a w hotelach zarezerwowano większość pokoi.

Wcześniej radio Echo Moskwy podało, że Rosjanie zamiast w tygodniu wolnym od pracy ograniczyć kontakty, postanowili odwiedzić Moskwę, Petersburg i Soczi .

Przeczytaj także: Lockdown na Łotwie. Przyczyną niski wskaźnik zaszczepień

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej