RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Francja: Krzyczał „Allahu Akbar”, groził mundurowym. Policjanci zastrzelili nożownika

Nożownik nie figurował w kartotece terrorystycznej, ale był znany policji (fot. Shutterstock)
Nożownik nie figurował w kartotece terrorystycznej, ale był znany policji (fot. Shutterstock)

Francuska policja w piątek wieczorem postrzeliła śmiertelnie mężczyznę uzbrojonego w nóż, który groził funkcjonariuszom podczas kontroli drogowej w podparyskim miasteczku Colombes. Mężczyzna wznosił okrzyki Allah Akbar. Rzucił też w policjantów butelką.

Nożownik zamordował policjantkę w komisariacie. Krzyczał „Allahu Akbar”

Policjantka została pchnięta nożem przy wejściu do posterunku policji w mieście Rambouillet, położonym 57 km na południowy zachód od Paryża....

zobacz więcej

Mimo akcji reanimacyjnej nie udało się uratować życia napastnika - jak dowiedział się dziennik „Le Figaro” ze źródeł policyjnych.

Zmarły nie figurował w kartotece terrorystycznej, a jego nazwisko nie przewijało się dotąd raportach i aktach dotyczących osób zradykalizowanych. Mężczyzna, urodzony w 1990 roku i mieszkający w podparyskim Aulnay-sous-Bois, był natomiast znany policji z powodu wykroczeń drogowych, celnych i problemów z narkotykami.

Minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin pochwalił opanowanie policji podczas operacji antyterrorystycznej, dzięki której unieszkodliwiono napastnika.

– Bardziej niż kiedykolwiek musimy zachować czujność, bo częściej niż kiedykolwiek policja jest na pierwszej linii ognia. Dziękuję za jej odwagę – napisał na Twitterze Darmanin. Colombes to „przyjazne ludziom osiedle robotnicze położone między Bezons i La Defense, które zostało jednak zapuszczone przez społeczeństwo i władze lata temu” – tłumaczył w piątek mer podparyskiego miasteczka Patrick Chaimovitch.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Również w piątek zneutralizowano paralizatorem mężczyznę z Bangladeszu, który groził nożem funkcjonariuszom biura ds. migrantów w Montrouge w aglomeracji paryskiej. Mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Przeczytaj także: Kolejny atak nożownika we Francji. Zastrzeliła go policja

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej