RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Zamach w Manchesterze. Zatrzymano mężczyznę. Jego brat został skazany na 55 lat

Zatrzymano podejrzanego o współudział w ataku w hali Manchester Arena w 2017 roku (fot. Dave Thompson/Getty Images)
Zatrzymano podejrzanego o współudział w ataku w hali Manchester Arena w 2017 roku (fot. Dave Thompson/Getty Images)

Brytyjska policja prowadząca śledztwo w sprawie samobójczego zamachu terrorystycznego w hali Manchester Arena w 2017 roku aresztowała w piątek mężczyznę podejrzanego o terroryzm – podała agencja Reutera. W zamachu zginęły 22 osoby.

Nie zatrzymał terrorysty, bo nie chciał wyjść na rasistę. Zginęły 22 osoby, w tym Polacy

Jeden z ochroniarzy, który pracował w noc ataku terrorystycznego na halę Manchester Arena w 2017 roku, przyznał we wtorek, że miał złe przeczucia...

zobacz więcej

24-letni podejrzany o „współudział w przygotowywaniu zamachu terrorystycznego lub pomoc w jego przygotowaniu” został zatrzymany na lotnisku w Manchesterze po powrocie do Wielkiej Brytanii.

Szef zespołu dochodzeniowego Simon Barraclough zapewnił, że brytyjska policja „nadal kontynuuje śledztwo, by ustalić prawdę o okolicznościach ataku w hali Manchester Arena”.

22 maja 2017 rok Salman Abedi, urodzony w Manchesterze obywatel brytyjski libijskiego pochodzenia, zdetonował ładunek wybuchowy, gdy ludzie wychodzili z odbywającego się w hali Manchester Arena koncertu amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande. Oprócz sprawcy zginęły 22 osoby, w tym dwoje Polaków.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
W 2020 roku jego starszy brat, Hashem Abedi, został skazany na co najmniej 55 lat więzienia za współudział w zabójstwie 22 osób i usiłowanie zabicia kolejnych.

Przeprowadzenie publicznego śledztwa dotyczącego tego zamachu zarządziła w październiku 2019 roku minister spraw wewnętrznych Priti Patel.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej