RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Niemcy porwali i zamordowali rodaka w Bułgarii. „Dom jak z horroru”

Sąsiedzi zabili niemieckiego rodaka „ze szczególnym okrucieństwem” (fot. NurPhoto/NurPhoto via Getty Images)
Sąsiedzi zabili niemieckiego rodaka „ze szczególnym okrucieństwem” (fot. NurPhoto/NurPhoto via Getty Images)

W Bułgarii uprowadzono i zabito mieszkającego tam na stałe obywatela Niemiec. Sprawa wstrząsnęła mieszkańcami nadczarnomorskiej okolicy. Jak informuje bułgarska telewizja publiczna, powołując się na prokuraturę, za zbrodnię odpowiedzialni są... rodacy ofiary, mieszkający w tej samej wiosce.

Alec Baldwin postrzelił dwie osoby, jedną śmiertelnie. Aktor wydał oświadczenie

Hollywoodzki gwiazdor, który postrzelił podczas zdjęć filmowych dwie osoby, w tym jedną śmiertelnie, po raz pierwszy odniósł się do wypadku. Na...

zobacz więcej

59-letni niemiecki obywatel – nazwiska którego nie podano – mieszkał z żoną we wsi Sokołowo niedaleko północnego wybrzeża Morza Czarnego, gdzie posiadał liczne nieruchomości.

Żona otrzymała list z żądaniem okupu


Przed dwoma dniami mężczyzna zniknął, a jego żona otrzymała list z żądaniem zapłaty 100 tys. lewów (50 tys. euro) okupu. Kobieta zawiadomiła policję, która szybko trafiła na ślad autorów listu. Okazali się nimi rodacy i zarazem sąsiedzi zaginionego, ojciec i syn.

Przeszukano dom podejrzanych, który – zdaniem prokuratora Władimira Czawdarowa – „był podobny do prawdziwego domu z horroru”.

Szybko okazało się, że zatrzymani nie tylko napisali list z żądaniem okupu, ale zabili swego sąsiada „ze szczególnym okrucieństwem”, jak poinformował Czawdarow. Obu mężczyzn zatrzymano. Prokuratura nie podaje więcej szczegółów sprawy, o której poinformowano niemiecką ambasadę w Sofii.

Zobacz także: Niemcy. Neonaziści chcą wypychać migrantów do Polski

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej