RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Tysiące Holendrów utknęły w Maroku

Obostrzenia mają obowiązywać na razie do 27 października (fot. Jalal Morchidi/Anadolu Agency via Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)
Obostrzenia mają obowiązywać na razie do 27 października (fot. Jalal Morchidi/Anadolu Agency via Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Marokański rząd wprowadził zakaz lotów z i do Holandii, a także Niemiec i Wielkiej Brytanii. Tysiące Holendrów nie może opuścić tego kraju.

COVID-19 w Rosji. Nienotowane od początku pandemii liczby zgonów i zakażeń

Liczba zakażeń koronawirusem w Rosji w ciągu ostatniej doby przekroczyła 37 tysięcy; tak wysokiego przyrostu zakażeń nie było tam od początku...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Tysiące Holendrów nie mogą opuścić Maroka po tym, jak w czwartek  rząd w Rabacie wprowadził zakaz lotów między tym krajem a Holandią ze względu na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem w Niderlandach.

Nowe obostrzenia do 27 października                          


 Zakaz ma obowiązywać na razie do 27 października i dotyczy lotów z i do Holandii, a także Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Z informacji dziennika „Het Parool” wynika, że w Maroku  przebywa ok. 3,5 tys. Holendrów,  których loty zostały odwołane i którzy w związku z tym nie mogą wrócić do kraju. Gazeta informuje, że część z nich szuka innych dróg powrotu do domu, np. przez Francję lub Belgię.

– Wystąpiliśmy do marokańskich władz o pozwolenie na odebranie naszych pasażerów, na razie nie ma jednak żadnej decyzji w tej sprawie – poinformowała rzeczniczka holenderskich linii lotniczych Transavia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej