RAPORT

Pogarda

Odpowiedź na wpis partii Tuska. O tych zdjęciach woleliby teraz zapomnieć

Zdjęcia unijnych liderów z Władimirem Putinem (fot. Twitter/ ecrgroup)
Zdjęcia unijnych liderów z Władimirem Putinem (fot. Twitter/ ecrgroup)

Najnowsze

Popularne

„Pokaż mi swoich przyjaciół, a powiem ci kim jesteś”? – można było przeczytać w komentarzu do pary zdjęć – premiera Mateusza Morawieckiego z Marine Le Pen i Marine Le Pen z Władimirem Putinem. Uwagę wraz z fotografią zamieszczono na koncie partii Donalda Tuska (EPP) w mediach społecznościowych, zarzucając szefowi polskiego rządu prorosyjskie sympatie. W odpowiedzi posypały się zdjęcia Donalda Tuska z Władimirem Putinem. Teraz frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów na Twitterze przypomniała zdjęcia unijnych liderów z prezydentem Rosji.

„Nie uruchomimy mechanizmu warunkowości. Na razie”. Szefowa KE stawia jednak warunki

Komisja Europejska nie uruchomi na razie mechanizmu warunkowości, uzależniającego wypłatę unijnych funduszy od kwestii praworządności –...

zobacz więcej

Piątkową serię wpisów rozpoczął Donald Tusk, sugerując w mediach społecznościowych, że gdy on spotykał się z przywódcami Austrii, Niemiec czy Słowenii, premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z „proputinowską i eurosceptyczną liderką skrajnej prawicy Marine le Pen”.

Z kim na szczycie UE spotkał się Morawiecki?


W odpowiedzi rzecznik rządu Piotr Müller odnotował, że Morawiecki odbył rozmowy m.in. z prezydentem Francji, kanclerz Niemiec, premierem Hiszpanii, Grupą Wyszehradzką czy przewodniczącą Komisji Europejskiej. „»Zapomniał« również o swoich osobistych spotkaniach z Władimirem Putinem” – dodał rzecznik, przypominając, że rosyjskie gazety właśnie o DONALDZIE Tusku pisały: „nasz człowiek w Warszawie” (Müller we wpisie zmienił medialne nagłówki, pisząc w tym miejscu o Moskwie). Po niecelnym ataku lidera PO na Twitterze głos zabrała jego frakcja w PE. Na koncie Europejskiej Partii Ludowej opublikowano zdjęcie Morawieckiego z Marine Le Pen oraz Le Pen z Putinem, dołączając do nich podpis: „Pokaż mi swoich przyjaciół, a powiem ci, kim jesteś”.

ECR odbija piłeczkę EPP


Nie było to najfortunniejsze posunięcie, o czym świadczą reakcje internatów, które odnotowaliśmy w tym artykule.

Frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do której należą deputowani Prawa i Sprawiedliwości, także zabrała głos. We wpisie na Twitterze odbiła piłeczkę EPP, pisząc: „Pokaż mi swoich przyjaciół, a powiem ci, kim jesteś” i dołączając kilka zdjęć – Władimira Putina z Donaldem Tuskiem, Władimira Putina z Angelą Merkel (dwukrotnie, z czego jedno z bukietem kwiatów wręczanych niemieckiej kanclerz przez prezydenta Rosji) oraz Władimira Putina z Emmanuelem Macronem. Zobacz także: Dziennikarz Onetu zachwycony wynikiem Tuska na Twitterze. Jest jedno „ale”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej