RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Czekolada z imbirem wycofana ze sprzedaży. GIS wymienia dwie partie

Numery wycofanych partii to 21147 i 21161 (fot. Shutterstock/Oakland Images)
Numery wycofanych partii to 21147 i 21161 (fot. Shutterstock/Oakland Images)

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w piątek o wycofaniu dwóch partii czekolady z kurkumą, imbirem i cytryną. Powodem wycofania jest zastosowanie w produkcie sproszkowanego imbiru zanieczyszczonego tlenkiem etylenu.

Bakterie Salmonelli w chałwie. GIS wycofuje produkty

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży produktu o nazwie „TAHIN HELVA HALVA, FISTIKLI / PISTACHIO” marki KOSKA 1907....

zobacz więcej

Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia. GIS zaleca konsumentom, by nie spożywali produktów objętych piątkowym ostrzeżeniem publicznym dotyczącym żywności.

GIS przekazał, że został poinformowany przez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o prowadzonym przez bułgarską firmę Bio Benjamin Ltd. wycofaniu niektórych partii czekolady Happy Edition Curcuma Ginger Lemon 60g ze względu na zastosowanie do jej produkcji składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu – sproszkowanego imbiru.

Zobacz także: Zanieczyszczone suplementy diety. GIS wycofuje produkty

Odbiorca kwestionowanych partii w Polsce – podmiot Eko-Wital Sp. z o.o. zdecydował o konieczności wycofania partii, które zostały wprowadzone do obrotu, zanim firma uzyskała informację o zanieczyszczeniu.

Jakie wycofano dokładnie produkty?


Wycofany produkt to „Benjamissimo Happy Edition Curcuma Ginger Lemon”, 60 g. Nazwa produktu wg systemu Eko-Wital: Czekolada wegańska HE z kurkumą, imbirem i cytryną BIO 60 g., Kod EAN: 3800500804996. Numery wycofanych partii to 21147 i 21161, z datami trwałości 27.05.2022 i 10.06.2022. Producentem jest Bio Benjamin Ltd, a dystrybutorem Eko - Wital Sp. z.o.o., ul. Staniewicka 5, 03-310 Warszawa.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej