RAPORT

Pogarda

„Osłona-21”. Żołnierze WOT rozpoczęli ćwiczenia przy granicy z Białorusią

Terytorialsi rozpoczęli ćwiczenia „Osłona-21” (fot. tt/@mblaszczak)
Terytorialsi rozpoczęli ćwiczenia „Osłona-21” (fot. tt/@mblaszczak)

Najnowsze

Popularne

Wybrane brygady Wojsk Obrony Terytorialnej rozpoczęły ćwiczenia „Osłona-21” przy wschodniej granicy Polski. Żołnierze do końca roku będą działać wzdłuż terenu przygranicznego z Białorusią, ale nie w miejscach objętych stanem nadzwyczajnym –poinformował rzecznik WOT pułkownik Marek Pietrzak.

Przechwytują imigrantów, ale także ratują im życie. Nowe nagrania z granicy [WIDEO]

Terytorialsi na pełen etat pomagają w operacjach na polsko–białoruskiej granicy. Gdy mieszkańcy czują się zagrożeni przez pojawiających się...

zobacz więcej

Szkolenie ma charakter defensywny i będzie prowadzone w cyklach 72-godzinnych. – Są to ćwiczenia, które potrwają praktycznie do końca roku. (…) Będą one prowadzone metodą zintegrowaną, czyli będą rozpoczynały się od alarmowego wstawiennictwa naszych żołnierzy, wydania wyposażenia i później całodobowych ćwiczeń – mówił płk Pietrzak.

W ćwiczenia będą angażowani żołnierze z podlaskiej i lubelskiej brygady OT oraz wojskowi z 5. Mazowieckiej Brygady OT z Ciechanowa. Głównymi zadaniami żołnierzy będą: przygotowanie miejscowości do obrony, patrolowanie okolicy z użyciem bezzałogowców oraz poszukiwania i izolacja grup dywersyjno-rozpoznawczych.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Wszystkie działania żołnierze będą uzgadniać z lokalnymi samorządami oraz z policją, strażakami i Strażą Graniczną.

Zobacz także: Terytorialsi współpracują z SG na granicy z Białorusią


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej