RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Jednak dożywocie. Zmasakrował żonę siekierą na oczach dzieci

Do tragedii doszło 17 czerwca 2020 roku na działce ogrodowej (fot. PAP/Adam Warżawa)
Do tragedii doszło 17 czerwca 2020 roku na działce ogrodowej (fot. PAP/Adam Warżawa)

Na karę dożywotniego więzienia Sąd Apelacyjny w Gdańsku skazał w piątek 38-letniego Pawła S., oskarżonego o zamordowanie siekierą w czerwcu 2020 r. w Sierakowie Słupskim (Pomorskie) 33-letniej żony. Wyrok jest prawomocny. Zabójstwo zostało dokonane na oczach dwójki dzieci.

Poznań. Zabił kolegę siekierą, a zwłoki trzymał w łazience. Jest wyrok

Na 10 lat więzienia skazał w środę poznański sąd 59-letniego Przemysława H., który zabił swojego kolegę uderzając go siekierą w głowę. Potem...

zobacz więcej

Sąd apelacyjny zmienił tym samym wyrok sądu niższej instancji.

W czerwcu tego roku Sąd Okręgowy w Słupsku skazał mężczyznę na 25 lat więzienia oraz zapłatę zadośćuczynienia na rzecz trójki małoletnich dzieci w kwocie po 100 tys. zł. Paweł S. został też uznany winnym znęcania się psychicznego i fizycznego nad pokrzywdzoną Katarzyną S. od kwietnia 2017 do maja 2020 roku oraz posiadania znacznej ilości amfetaminy.

Prokuratura wnosiła o karę dożywotniego więzienia                      


 Apelację od tego wyroku wniosła prokuratura oraz obrońca oskarżonego.

Prokuratura wnosiła o karę dożywotniego więzienia, argumentując, że zabójstwo miało charakter przemyślany.

Obrońca twierdził zaś, że  zabójstwo stało dokonane w afekcie,  w stanie silnego wzburzenia emocjonalnego, co jest zagrożone karą do 10 lat więzienia.

Przewodniczący składu sędziowskiego Sądu Apelacyjnego Wojciech Andruszkiewicz podkreślił w ustnym uzasadnieniu wyroku, że oskarżony działał z bezpośrednim zamiarem zabójstwa.

Zamordował rodzinę siekierą. Jest akt oskarżenia przeciw Marcelowi z Ząbkowic

Prokuratura Okręgowa w Świdnicy skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie brutalnego potrójnego morderstwa przeciwko 20-letniemu Marcelemu C. –...

zobacz więcej

Siekiera narzędziem zbrodni


– Uderzenie siekierą było silne. Sam oskarżony w wyjaśnieniach dowodził, że oburącz trzymając siekierę w rękach, o wadze 2,5 kilograma, uderzył częścią metalową w poprzek kręgosłupa – mówił sędzia.

Sąd stwierdził, że cios ten spowodował m.in. natychmiastowe przecięcie rdzenia kręgowego, zmiażdżenie kręgosłupa oraz niedowład kończyn, który sprawił, że kobieta upadła na ziemię.

– Później jeszcze uderzenie dwukrotne w głowę - częścią metalową siekiery, uderzenie w rękę i w łydkę żony – mówił sąd.

Do tragedii doszło na działce ogrodowej


Do tragedii doszło 17 czerwca 2020 roku na działce ogrodowej we wsi Sierakowo Słupskie. W wyniku odniesionych ran kobieta zmarła po pięciu dniach. Katarzyna S. osierociła troje dzieci, w tym dwoje pochodzących z małżeństwa z Pawłem S.

Do zbrodni doszło, gdy małżeństwo S. rozstało się po siedmiu latach związku i postanowiło wziąć rozwód. Paweł S. wynajął mieszkanie, bywał jednak u żony, gdy odwiedzał dzieci.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Wepchnął Polaka pod tramwaj. Są zarzuty dla 15-latka

Prokuratura postawiła zarzuty 15-latkowi, który według świadków wepchnął pod nadjeżdżający tramwaj 39-letniego Polaka. Do zdarzenia doszło w...

zobacz więcej

Przed sądem niższej instancji Paweł S. mówił, że był pewien, iż żona zgodzi się na warunki rozwodu, a on może swobodnie przebywać na ich działce. Dlatego też umówił się na niej na grilla ze swoim przyjacielem. Katarzyna S. była tam z dwójką dzieci. Małżonkowie siedzieli z dala od siebie, każde w swoim towarzystwie.

Zobacz także -> Miał zabić rodziców i brata. „Czekał, aż położą się spać i wziął siekierę”

W pewnym momencie kobieta miała ruszyć w stronę Pawła S. Według wyjaśnień Pawła S., w reakcji na prowokację ze strony żony poszedł do pomieszczenia gospodarczego, skąd wziął siekierę i zaatakował nią kobietę.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej