RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Kim była Halyna Hutchins? „Wschodząca gwiazda” przypadkowo zastrzelona przez Baldwina

Alec Baldwin przypadkowo postrzelił operatorkę Halynę Hutchins (fot. PAP/EPA/J.LANE, F.Hayes/Getty Images for SAGindie)
Alec Baldwin przypadkowo postrzelił operatorkę Halynę Hutchins (fot. PAP/EPA/J.LANE, F.Hayes/Getty Images for SAGindie)

Najnowsze

Popularne

Śmiertelnie postrzelona przez aktora Aleca Baldwina operatorka filmowa była obywatelką Ukrainy – potwierdził ukraiński resort dyplomacji. Halyna Hutchins zginęła na skutek nieszczęśliwego wypadku na planie westernu „Rust” kręconego w USA. Ranny został też reżyser filmu. Rzecznik Baldwina ujawnił okoliczności tragedii.

„Pochowajcie Trumpa na cmentarzu nazistowskim”. Aktor krytykował też Reagana

Aktor, który parodiuje Donalda Trumpa w programie telewizyjnym „Saturday Night Live”, od dawna jest zadeklarowanym przeciwnikiem obecnego...

zobacz więcej

Gwiazdor wystrzelił z pistoletu, który był rekwizytem, w wyniku czego zmarła operatorka Halyna Hutchins, a reżyser Joel Souza został ranny. Jak poinformowało biuro szeryfa hrabstwa Santa Fe, nie postawiono jeszcze żadnych zarzutów, a śledztwo jest w toku.

Broń wystrzeliła w rękach Baldwina


Według wstępnych ustaleń w rękach aktora Aleca Baldwina wystrzeliła broń, która miała być rekwizytem.

Potwierdzają to także śledczy: „Biuro szeryfa potwierdza, że dwie osoby zostały postrzelone na planie filmu »Rust«. Halyna Hutchins, 42-letnia operatorka filmowa i Joel Souza, 48-letni reżyser, zostali ranni, gdy Alec Baldwin, 68-letni producent i aktor, oddał strzał z rekwizytowej broni palnej. Hutchins została przetransportowana helikopterem do szpitala uniwersyteckiego w Nowym Meksyku, gdzie personel medyczny stwierdził jej zgon. Śledztwo pozostaje otwarte” – czytamy w oświadczeniu biura szeryfa Santa Fe.

Kim była zastrzelona Halyna Hutchins?

Tragiczna śmierć byłej modelki. Zwłoki znaleziono przy drodze

Policja stanowa w Connecticut zatrzymała 28-latka podejrzanego o morderstwo 47-letniej Rebeki Landrith. Była modelka została znaleziona martwa przy...

zobacz więcej

Cytowane przez ukraińskie media służby prasowe ukraińskiego MSZ poinformowały, że Halyna Hutchins posiadała ukraiński paszport.

Sprawą zajmuje się konsulat Ukrainy w San Francisco, który współpracuje z miejscową policją. Ukraińscy dyplomaci próbują też nawiązać kontakt z rodziną kobiety, w celu udzielenia odpowiedniej pomocy konsularnej.

Fotograf i operator filmowa Halyna Hutchins urodziła się w byłym ZSRR, dzieciństwo spędziła w arktycznej, sowieckiej bazie, studiowała w Kijowie.


Po przeprowadzce do USA ukończyła szkołę filmową w Los Angeles. W 2019 roku magazyn „Cinematographer” ogłosił ją „wschodzącą gwiazdą kina”. Rzecznik biura szeryfa hrabstwa Santa Fe, Juan Rios, powiedział „The New York Times”, że incydent wydarzył się w trakcie filmowania jednej ze scen. „Próbujemy teraz ustalić, w jaki sposób do tego doszło i jakiego rodzaju pocisk został użyty w broni palnej” – wyjaśnił. Z kolei jeden z pracowników biura szeryfa ujawnił, że jak dotąd nie postawiono żadnych zarzutów. „Pan Baldwin został przesłuchany, a następnie wypuszczony. Nie dokonaliśmy żadnych aresztowań” – wyjawił.

Alec Baldwin i jego żona Hilaria przywitali na świecie piąte dziecko

„Nie moglibyśmy być szczęśliwsi” – napisała na swoim istagramowym profilu 36-letnia żona aktora. Jednocześnie zaznaczyła, że kwestia imienia nie...

zobacz więcej

Głos w tej sprawie zabrała również Międzynarodowa Gildia Operatorów Filmowych. „Dziś wieczorem otrzymaliśmy druzgocącą wiadomość, że jedna z naszych członkiń, Halyna Hutchins, zmarła z powodu obrażeń odniesionych na planie zdjęciowym w Nowym Meksyku. To potworna strata dla branży filmowej. Wszyscy opłakujemy śmierć ważnego członka rodziny naszej Gildii” – czytamy w oświadczeniu.

Grająca w filmie „Rust” aktorka Frances Fisher napisała na Twitterze, że postrzelony reżyser wyszedł już ze szpitala.

Tragiczny western


Fabuła westernu „Rust” to opowieść o trzynastolatku, który po śmierci rodziców zostaje sam z bratem. Skazany na śmierć za przypadkowe morderstwo ranchera ucieka przed wyrokiem z dziadkiem, którego w filmie grał właśnie Alec Baldwin.

Zobacz także: Alec Baldwin przyznał się do pobicia Polaka i usłyszał wyrok

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej