RAPORT

Pogarda

Twitterowe konto EPP przejęte przez antypolskich trolli? W internecie wrze

Donald Tusk i Władimir Putin (fot. ITAR-TASS /Stanislav Krasilnikov/PAP)
Donald Tusk i Władimir Putin (fot. ITAR-TASS /Stanislav Krasilnikov/PAP)

Najnowsze

Popularne

Administratorzy konta Europejskiej Partii Ludowej Donalda Tuska zaatakowali premiera Mateusza Morawieckiego publikując jego zdjęcie z Marine Le Pen. Odpowiedź internautów była szybka. Sieć zalała fala fotografii Tuska z Putinem. Pojawiły się tweety zarzucające PO m.in. spolegliwą politykę wobec Rosji po katastrofie smoleńskiej.

„Na korytarzach PE przerażenie”. Przyszły premier Czech sojusznikiem Kaczyńskiego

Wiele wskazuje na to, że premierem Czech zostanie Petr Fiala z ODS (partii należącej do tej samej frakcji PE co PiS). Polityk ten z uznaniem...

zobacz więcej

Kilka dni temu konto Europejskiej Partii Ludowej zaatakowało Mateusza Morawieckiego publikując przerobione zdjęcie premiera RP z długim nosem. Chociaż internauci ocenili to jako  „żenadę, gimbazę i poziom SokuzBuraka”, przedstawiciele EPP nie złożyli broni.

W piątek Donald Tusk napisał na Twitterze, że gdy on spotykał się z przywódcami Austrii, Niemiec czy Słowenii, premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z „proputinowską i eurosceptyczną liderką skrajnej prawicy Marine le Pen”.

Zobacz także ->  Piotr Duda do Donalda Tuska: Pan powinien bronić polskich miejsc pracy, gospodarki i suwerenności

Z kolei na koncie EPP pokazano zdjęcie Morawieckiego z Le Pen oraz Le Pen z Putinem. „Pokaż mi swoich przyjaciół, a powiem ci, kim jesteś” – głosi dołączony napis.

Niektórzy internauci zauważyli, że gdy w ostatnich dniach Donald Tusk przebywał w Warszawie, to premier Mateusz Morawiecki spotykał się z najważniejszymi politykami w Europie: m.in. kanclerz Niemiec Angelą Merkel, prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen czy premierem Hiszpanii Pedro Sanchezem.

Na Twitterze pojawiły się ponadto zdjęcia Donalda Tuska z Władimirem Putinem oraz komentarze internautów, w którzych przypomniano niekorzystne umowy, jakie rząd PO–PSL podpisywał z Moskwą na dostawy gazu. Nie zabrakło również fotografii Angeli Merkel z Władimirem Putinem (wspólnie budują niekorzystny dla Unii gazociąg Nord Stream 2) czy byłego kanclerza Gerharda Schrödera (zasiadającego we władzach Gazpromu, a następnie Nord Stream 2).

„Wszystkie partie w parlamencie powiedziały, że mu nie wierzą”. Kłopoty Ruttego

Niderlandy od dziesięciu miesięcy nie mają rządu, gdyż w połowie stycznia br. rząd Marka Ruttego został zmuszony do podania się do dymisji w wyniku...

zobacz więcej

„W Brukseli twierdzą, że konto EPP Group prowadzi kilka osób, ale za te ostatnie najbardziej zjadliwe wobec polskiego premiera tweety odpowiada Polka, Agata Byczewska, córka radnej PO Anny Nehrebeckiej” – napisał na Twitterze redaktor naczelny portalu tvp.info Samuel Pereira. „Pani Byczewska, to prawda?” – zapytał.

Część internautów nie kryje ironi. „Komentarze są super…” – można przeczytać. Zobacz także ->  PGNiG informuje niemiecki resort o ryzyku uruchomienia Nord Stream 2 

„Nie wierzyłem, że są na tyle głupi, by grać kartą o »proputinowskiej Le Pen«. To działa w obie strony, geniusze” – pisze inny autor.

Platforma straszy Putinem. Sama latami wpadała mu w ramiona

„Nasz człowiek w Warszawie” – pisały rosyjskie media, gdy władzę w Polsce dzierżył Donald Tusk. Platforma obiecywała wtedy Polakom reset w...

zobacz więcej

Pojawiła się uwaga, że dla Donalda Tuska spotkanie z kimś rzekomo proputinowskim to grzech, a przecież sam polityk wielokrotnie spotykał się osobiście z Władimirem Putinem.

Rosyjska prasa pisała nawet o szefie Platformy Obywatelskiej „nasz człowiek w Warszawie”, a on sam deklarował, że dąży do odwilży w stosunkach polsko-rosyjskich.

Zobacz także ->  Putin: Jeśli niemiecki regulator wyda zgodę, zaczniemy dostawy przez Nord Stream 2

Przypomniano także, że gdy Niemcy wyszli niedawno z pomysłem zaproszenia Władimira Putina na unijny szczyt, Donald Tusk milczał. W tym samym czasie Mateusz Morawiecki postawił „weto” i przekonał przedstawicieli innych państw, by nie zapraszać prezydenta Rosji do Brukseli.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej