RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Groził śmiercią prezesowi PiS. Paweł D. z zarzutami

Grozi mu nawet więzienie (fot. Shutterstock/DarSzach)
Grozi mu nawet więzienie (fot. Shutterstock/DarSzach)

Warszawska prokuratura prowadzi dochodzenie przeciwko Pawłowi D. Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie gróźb pozbawienia życia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Piotr J. zatrzymany i oskarżony. To znany wydawca

Piotr J., znany wydawca książek, został zatrzymany przez policję – potwierdził portal tvp.info. Mężczyzna w prokuraturze usłyszał zarzuty oszustwa....

zobacz więcej

Postępowanie przeciwko Pawłowi D. prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz. Mężczyzna jest podejrzany o to, że 8 października 2021 roku kierował groźby pozbawienia życia w kierunku prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

– Podejrzany w obecności pracownika ochrony wypowiedział groźby pozbawienia życia pokrzywdzonego. Ustalono, że podejrzany miał zamiar, aby groźby te dotarły do pokrzywdzonego – informuje Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Wobec podejrzanego zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji połączonego z obowiązkiem stawiennictwa raz w tygodniu we właściwej jednostce policji, jak również zakazem zbliżania się do prezesa PiS na odległość nie mniejszą niż 50 metrów oraz zakazem przebywania w określonych miejscach, tj. w odległości nie mniejszej niż 50 metrów od posesji położonej na warszawskim Żoliborzu.

Mężczyźnie grozi grzywna, kara ograniczenia wolności oraz pozbawienia wolności do 2 lat.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej