RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Rzucił koktajlem Mołotowa w posesję urzędnika prezydenta. Zlecenie znalazł w gazecie

Sprawcy obiecano 4 tys. dolarów, kiedy o zdarzeniu poinformują media (fot. Shutterstock/Big Stories Production)
Sprawcy obiecano 4 tys. dolarów, kiedy o zdarzeniu poinformują media (fot. Shutterstock/Big Stories Production)

Na teren posesji wiceszefa biura prezydenta Ukrainy – Ihora Żowkwy – nad ranem w piątek sprawca wrzucił koktajl Mołotowa. Mężczyzna powiedział policji, że takie zlecenie znalazł na stronie z ogłoszeniami o pracę i miał za jego realizację dostać 4 tys. dolarów.

Dwie osoby zginęły w wybuchu samochodu. Policja nie wyklucza zamachu

Dwie osoby zginęły w wybuchu samochodu w środę rano w mieście Dniepr – poinformowała ukraińska policja. Wszczęto śledztwo z artykułu dotyczącego...

zobacz więcej

25-latek wrzucił koktajl Mołotowa na podwórko przed domem Żowkwy ok. 4 rano – poinformowała kijowska policja. Sprawcę ujęto. W wyniku incydentu nikt nie ucierpiał.

Zatrzymany to bezrobotny mężczyzna, nie posiadający stałego miejsca zamieszkania. Jak przekazał, zamówienie podpalenia znalazł na jednym z portali z ogłoszeniami o pracę. Dodał, że adres i wskazówki w sprawie napadu otrzymał od zamawiającego przez komunikator Telegram.

Obiecano mu wypłatę 4 tys. dolarów, kiedy o zdarzeniu poinformują media – dodał.

Służby próbują ustalić zleceniodawcę. – Mamy nadzieję na szybkie ustalenie zleceniodawców i możliwych motywów napaści oraz pociągnięcia winnych do odpowiedzialności – powiedział w telewizji Ukraina 24 rzecznik prezydenta Wołodymyra Zełenskiego Serhij Nykyforow.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej