RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Żakowski: Żadnego polexitu nie będzie. Opowiadając o nim, Tusk traci wiarygodność

Jacek Żakowski, Donald Tusk (fot. PAP/Paweł Supernak, Tomasz Gzell)
Jacek Żakowski, Donald Tusk (fot. PAP/Paweł Supernak, Tomasz Gzell)

Najnowsze

Popularne

Donald Tusk stworzył niepotrzebnie problem mówiąc o polexicie, bo oczywiście żadnego polexitu nie będzie – ocenił Jacek Żakowski. Zaznaczał też, że szef Platformy Obywatelskiej mówiąc o wyjściu Polski z Unii Europejskiej traci wiarygodność.

Żakowski i Nizinkiewicz o Tusku: Jak zając z kapusty. Jest gorzej niż było

Opozycja zrzuciła bombę atomową, którą był powrót Donalda Tuska. Sondaże pokazały, że jest gorzej, niż było – pisze w „Gazecie Wyborczej” Jacek...

zobacz więcej

Żakowski był gościem Onetu, gdzie opowiadał o nowej narracji Platformy Obywatelskiej dotyczącej rzekomego zmierzania do wyjścia Polski z Unii Europejskiej.

Publicysta ocenił, że Donald Tusk „stworzył niepotrzebnie problem mówiąc o polexicie, bo oczywiście żadnego polexitu nie będzie”.

– Gdyby Donald Tusk umiał ten proces opisać jako proces, nie jako decyzję, której PiS nie podejmie, bo 90 proc. społeczeństwa jest za Unią; gdyby on umiał to opisać, to byłby wiarygodny – komentował.

– A tak opowiadając ciągle o polexicie, którego w ogóle nigdzie na horyzoncie nie widać, traci wiarygodność w całej debacie i to jest problem – mówił o Tusku Żakowski.

Piotr Duda do Donalda Tuska: Pan powinien bronić polskich miejsc pracy, gospodarki i suwerenności

– Tak panie Tusk, to co pan robi dzisiaj w naszym kraju, to potrafi każdy pętak. Pan powinien tu stać dzisiaj z nami i bronić polskich miejsc...

zobacz więcej

Stwierdził, że PiS mówi, że nie zrobi poelxitu, a PO opowiada o polexicie kojarzonym z brexitem, „który w ogóle jest niemożliwy i każdy zdrowy człowiek to rozumie”.

Mówiąc o szefie PO ocenił, że „Donald Tusk wszedł do polskiej polityki i próbuje mówić radykalnym, polaryzującym językiem”. – W jego partii są ludzie o bardzo różnych poglądach. Nawet wśród polityków. Są tacy, którzy w sprawie uchodźców są bardzo krytyczni wobec polityki rządu, a są tacy, którzy w zasadzie mówią to samo co PiS – powiedział.

Zdaniem publicysty Platforma Obywatelska marzy o tym, „żeby być jak kosmos, tzn. rozszerzać się i ogarniać cały świat, od prawa do lewa”. – Powoduje to, że stara się zadowolić wszystkich. I tych radykalnie antypisowskich wyborców, i tych takich umiarkowanie antypisowskich, i jeszcze trafić do jakiegoś centrum międzypartyjnego. To prowadzi do klęski, bo nikt nie jest zadowolony – mówił, dodając, że nie zna nikogo, „kto chwaliłby Platformę Obywatelską, poza etatowymi wychwalaczami”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej