RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

W Koszalinie zawalił się wiadukt. Co było przyczyną katastrofy? [WIDEO]

Zawalenie wiaduktu w Koszalinie (fot. PAP/Marcin Bielecki)
Zawalenie wiaduktu w Koszalinie (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Dzień po zawaleniu się wiaduktu podczas rozbiórki w Koszalinie, na miejscu pojawi się wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego. Wraz z prokuratorem ustalą, co było przyczyną zdarzenia.

Trybuna z kibicami runęła w czasie meczu holenderskiej Eredivisie [WIDEO]

Koszmarne sceny w meczu holenderskiej ekstraklasy. Gdy po końcowym gwizdku kibice Vitesse Arnhem cieszyli się ze zwycięstwa z NEC Nijmegen, nagle...

zobacz więcej

Do zawalenia się północnej części wiaduktu w al. Monte Cassino w Koszalinie, w ciągu drogi krajowej nr 6, doszło w czwartek ok. godz. 16 w trakcie jego prac rozbiórkowych, które rozpoczęły się 18 października i miały potrwać do początku 2022 r.

Jak informuje portal „GK24”, wiadukt miał być rozbierany przęsło po przęśle. To metoda, na którą zdecydował się wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca. Władze miasta podkreślają, że do tej pory firma stosowała tę metodę z powodzeniem.

„W piątek na miejsce zdarzenia przyjedzie wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego ze Szczecina. Zajmie się ustalaniem, co było przyczyną zdarzenia” – poinformował Robert Grabowski, rzecznik Urzędu Miejskiego w Koszalinie.

Nie wiadomo, jak długo plac budowy będzie zamknięty i czy katastrofa budowlana będzie miała wpływ na termin oddania mostu.Czytaj także: Na warszawskiej Pradze zawaliła się część kamienicy

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej