RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Postrzelony przez Aleca Baldwina reżyser wyszedł ze szpitala

Alec Baldwin (fot. Jim Spellman/Getty Images)
Alec Baldwin (fot. Jim Spellman/Getty Images)

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na planie nowego filmu Aleca Baldwina. Gwiazdor wystrzelił z pistoletu, który był rekwizytem, w wyniku czego zmarła operatorka Halyna Hutchins, a reżyser Joel Souza został ranny. Jak poinformowało biuro szeryfa hrabstwa Santa Fe, nie postawiono jeszcze żadnych zarzutów, a śledztwo jest w toku. Z kolei grająca w filmie „Rust” aktorka Frances Fisher napisała na Twitterze, że postrzelony reżyser wyszedł już ze szpitala.

Alec Baldwin przypadkowo zastrzelił operatorkę. Dramat na planie filmu

Na planie westernu „Rust” kręconego w stanie Nowy Meksyk, z udziałem znanego aktora Aleca Baldwina, doszło w czwartek do śmiertelnego postrzelenia...

zobacz więcej

Do tragicznego wypadku doszło na terenie Bonanza Creek Ranch w Nowym Meksyku, gdzie kręcony jest western „Rust”. Odtwórca głównej roli i producent obrazu Alec Baldwin przypadkowo postrzelił dwie osoby z pistoletu, który był rekwizytem na planie. W wyniku postrzałów zmarła operatorka i kierowniczka zdjęć Halyna Hutchins, a reżyser Joel Souza został ranny. Powołując się na źródło z planu produkcji serwis „Deadline” donosi, że Baldwin nie był świadom tego, że w pistolecie jest ostra amunicja.

„Biuro szeryfa potwierdza, że dwie osoby zostały postrzelone na planie filmu »Rust«. Halyna Hutchins, 42–letnia operatorka filmowa i Joel Souza, 48–letni reżyser zostali ranni, gdy Alec Baldwin, 68–letni producent i aktor, oddał strzał z rekwizytowej broni palnej. Hutchins została przetransportowana helikopterem do szpitala uniwersyteckiego w Nowym Meksyku, gdzie personel medyczny stwierdził jej zgon. Pan Souza został przewieziony karetką do Regionalnego Centrum Medycznego im. Christusa St. Vincenta, gdzie jest leczony. Śledztwo pozostaje otwarte” – czytamy w oświadczeniu biura szeryfa Santa Fe.

Występująca w produkcji aktorka Frances Fisher napisała na Twitterze, że Souza wysłał jej SMS–a, w którym poinformował ją, że wyszedł już ze szpitala. Zapytany o to rzecznik placówki Arturo Delgado odparł, że nie wolno mu ujawniać informacji o pacjentach. Rzecznik biura szeryfa hrabstwa Santa Fe, Juan Rios, powiedział „The New York Times”, że incydent wydarzył się w trakcie filmowania jednej ze scen. „Próbujemy teraz ustalić, w jaki sposób do tego doszło i jakiego rodzaju pocisk został użyty w broni palnej” – wyjaśnił. Z kolei jeden z pracowników biura szeryfa ujawnił, że jak dotąd nie postawiono żadnych zarzutów. „Świadkowie nadal są przesłuchiwani przez detektywów. Pan Baldwin został przesłuchany, a następnie wypuszczony. Nie dokonaliśmy żadnych aresztowań” – wyjawił.

Tragedia w Hadze. Polak wepchnięty pod tramwaj

Holenderska policja poinformowała w środę, że wepchnięty pod tramwaj 39-latek, który zginął w poniedziałek w Hadze, był Polakiem. Funkcjonariusze...

zobacz więcej

Do sprawy natychmiast odniósł się też rzecznik Baldwina. „Dzisiaj na planie filmu »Rust« w Nowym Meksyku doszło do śmiertelnego wypadku z rekwizytem w postaci broni ze ślepakami. Pan Baldwin złożył już zeznania. Produkcja została na razie wstrzymana. Bezpieczeństwo obsady i ekipy pozostaje naszym najwyższym priorytetem” – powiedział w oświadczeniu.

Specjalne oświadczenie opublikowała też produkująca film firma Rust Movie Productions LLC. „Jesteśmy zdruzgotani dzisiejszą tragedią i składamy najgłębsze kondolencje rodzinie i bliskim Halyny. Wstrzymaliśmy produkcję filmu na czas nieokreślony. Współpracujemy z funkcjonariuszami policji w Santa Fe, pozostając do ich dyspozycji. Zapewnimy niezbędne wsparcie wszystkim osobom związanym z filmem, próbując przepracować to straszne wydarzenie” – napisano w nim.

Głos w tej sprawie zabrała również Międzynarodowa Gildia Operatorów Filmowych. „Dziś wieczorem otrzymaliśmy druzgocącą wiadomość, że jedna z naszych członkiń, Halyna Hutchins, zmarła z powodu obrażeń odniesionych na planie zdjęciowym w Nowym Meksyku. To potworna strata dla branży filmowej. Wszyscy opłakujemy śmierć ważnego członka rodziny naszej Gildii” – czytamy w oświadczeniu.

Halyna Hutchins pochodzi z Ukrainy. Studiowała dziennikarstwo w Kijowie, a po przeprowadzce do USA ukończyła szkołę filmową w Los Angeles. W 2019 roku magazyn „Cinematographer” ogłosił ją „wschodzącą gwiazdą kina”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej