RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Znany raper zastrzelony w Sztokholmie. Śpiewał o porachunkach mafijnych

Raper Einar (fot. PAP/EPA/Henrik Montgomery)
Raper Einar (fot. PAP/EPA/Henrik Montgomery)

Znany szwedzki raper Einar został zastrzelony w nocy z czwartku na piątek w Sztokholmie – podała lokalna policja. 19-letni artysta śpiewał o porachunkach mafijnych, broni i narkotykach.

20-latek spadł z balonu na dach jadącego samochodu. Zginął na miejscu

Policja próbuje ustalić, dlaczego dwudziestoletni mężczyzna w momencie startu napędzanego gorącym powietrzem balonu znalazł się poza koszem. Do...

zobacz więcej

„Mężczyzna został trafiony kilkoma kulami i zmarł na miejscu. Poszukujemy więcej niż jednego sprawcy” – przekazał rzecznik policji Ola Oesterling.

Według gazety „Expressen” tłem morderstwa, do którego doszło w luksusowej dzielnicy Hammarby Sjoestad, mogły być porachunki grup przestępczych. Wcześniej pod kierunkiem Einara (właściwie Nilsa Groenberga) kierowane były groźby.

W lipcu sąd w Sztokholmie skazał na 10 miesięcy więzienia rapera Somalijczyka Yasina Mahamouda, uznanego za jednego z liderów gangu Shottaz z owianej złą sławą dzielnicy Rinkeby. Artysta miał nakłonić do uprowadzenia dla okupu i pozbawienia wolności Einara, konkurenta na rynku hip-hopu.

Zadebiutował jako 16-latek


Raper Einar, laureat nagrody Grammy, zadebiutował jako 16-latek, a jego utwory, w których śpiewał o wojnach gangów, miały miliony odtworzeń na platformie streamingowej Spotify. Muzyk w teledyskach występował w ubraniach drogich marek oraz pozował z pistoletami, alkoholem i narkotykami.

W tym roku w Sztokholmie do 15 października miało miejsce 109 strzelanin, w których zginęło 20 osób, a 35 zostało rannych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej